Gatorade Logo

Gatorade Logo

Gatorade to marka sportowych napojów izotonicznych. Został stworzony w 1965 roku z inicjatywy drużyny piłkarskiej, której zawodnicy cierpieli z powodu odwodnienia. Aby rozwiązać ten problem, asystent trenera przygotował roztwór wody, glukozy i niezbędnych soli. Liczne zwycięstwa sportowców przyniosły sławę napojom. W następstwie komercyjnego sukcesu marka zmieniła właściciela, aż doszła do PepsiCo Corporation.

Znaczenie i historia

Gatorade Logo Historia

Logo Gatorade było wielokrotnie aktualizowane. Jedyną rzeczą, która pozostała niezmieniona, była pomarańczowa odznaka pioruna. Istnieje od 1967 roku i jest silnie związany z izotoniką.

1965

W 1965 roku emblemat był tak prosty, jak to możliwe. Składał się z czarnych napisów „Stokely-Van Camp” (nazwa producenta), „Finest” i „Gatorade” na białym tle. Zastosowano różne czcionki: posiekane, szeryfowe, odręczne.

1967 – 2008

Dwa lata po stworzeniu marki staromodne logo zostało zastąpione oryginalną plakietką z zamkiem błyskawicznym. Pomarańczowy zygzak przeszedł przez biały prostokąt z napisem „Gatorade Thirst Quencher”. Potem zaczęli przedstawiać figurę geometryczną na niewielkim nachyleniu i wyjęto z niej zwrot „Pragnienie wygaszacza”.

W 1988 r. Zaokrąglono rogi, w dolnej części pojawił się dodatkowy ciemnozielony kontur. W 2000 r. Projektanci działali radykalnie: usunęli prostokąt tła i aby zapobiec zawieszeniu nazwy marki, zakreślali każdą literę szeroką białą linią. Ta wersja logo jest nadal używana w Irlandii i Wielkiej Brytanii.

2008 – obecnie

W 2008 roku firma przeprowadziła na dużą skalę przeprojektowanie logo. Nowa nazwa została opracowana przez agencję reklamową TBWA \ Chiat \ Day. Eksperci polegali na nowoczesności i minimalizmie.

Godło

Kompozycję graficzną zbudowano wokół litery „G”, która służy jako tło błyskawicy. Pomarańczowy zygzak zmniejszył się i uzyskał kilka konturów. Pełna nazwa marki jest napisana małym drukiem u góry.

Symbol

Błyskawica symbolizuje energię i szybkość, ponieważ napoje izotoniczne zwiększają wytrzymałość sportowców. Nazwa zespołu Florida Gators jest zaszyfrowana inskrypcją Gatorade. Co ciekawe, pobito go słowem „lemoniada”.

Czcionka i kolor

Godło 2008 używa zaokrąglonej czcionki szeryfowej. Jeśli chodzi o paletę, obejmuje biały, czarny, żółty, ciemnoszary i pomarańczowy.