Faze Logo

Faze Logo

Faze to zespół eSports zlokalizowany w dwóch miastach – Nowym Jorku i Los Angeles (USA). Został założony wiosną 2010 roku i składa się z graczy z całego świata. Grupa bierze udział w wielu bitwach wielozadaniowych różnych gatunków, w tym Call of Duty, Counter-Strike i Overwatch. Co więcej, jego pełna nazwa to FaZe Clan.

Historia

Kariera zespołu rozpoczęła się w 2010 roku, kiedy trzech graczy zadebiutowało na YouTube. Byli to Eric Rivera (pseudonim CLipZ), Jeff Emann (House Cat, który zmienił swój przydomek na Timid) i Ben Christensen (znany jako Resistance). W tym czasie połączyli siły, aby opublikować Trick Shots w Call of Duty na uniwersalnym kanale internetowym. W rezultacie pojawiło się dobrze rozpoznawalne godło, składające się z kilku małych elementów, które tworzą jeden wielki znak.

Logo FaZe symbolizuje nierozerwalną jedność, integralność i ducha zespołowego, więc każdy element wygląda inaczej, ale razem tworzą jedną całość. Aby podkreślić ten pomysł, deweloper zastosował kombinację fazowanych pasków o różnych długościach. Spiczaste końce skierowane są na zewnątrz – jako oznaczenie ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, które mogą zakłócać działania grupy podobnie myślących osób. Dodatkowo na symbolu graficznym wyświetlana jest skrócona nazwa polecenia: litery „F” i „Z”.

Godło

Autorem oryginalnego logo e-sportu jest grafik, freelancer, znany w Internecie pod pseudonimem Ferox. Jego praca była bardzo udana, ponieważ z jednej strony sprawia wrażenie losowego zestawu pasków o różnych długościach, ale z drugiej tworzy stabilny obraz, który idealnie wpasowuje się w koncepcję zespołu.

Podstawowym elementem kalkomanii jest „F”, jednoznacznie połączone z literą „C”. Symbole są jak zwykle połączone nie w formie monogramu, ale w postaci ścisłej figury geometrycznej, gdzie „F” i „C” mają jedną sąsiadującą stronę.

Jeśli oryginalne logo było czerwone na białym tle, to nowoczesne jest nieco przesunięte do jasnego spektrum i uzupełnione pewnymi szczegółami. W 2016 r. Po przeprojektowaniu paleta kolorów stała się kolorowa. Teraz kultowa postać pojawiła się w odcieniach ciemnoniebieskiego, żółtego i czarnego, które idą jak obramowanie.

Czcionka i kolor

Ponieważ logo FaZe jest znakiem graficznym, nie ma własnej czcionki. To tylko obraz liter. Ich charakterystyczne cechy polegają na kątach prostych, fazowanych krawędziach pasków i ściśle geometrycznej fakturze. Słowo wygląda wyraźnie, dokładnie, dokładnie tak, jakby podkreślało: właściciele takiego logo nigdy nie idą na kompromis.

Ponadto czasami logo towarzyszy napis. Stara etykieta, wyróżniona na czerwono i biało, ma niestandardową czcionkę, w której każda litera jest zaprojektowana od zera. Kolorystyka jest zmienna, ponieważ znak graficzny można pomalować w kolorach krajów członków zespołu.