Fairy Tail Logo

Fairy Tail Logo

Fairy Tail to wielotomowa manga shonen, która zawiera 545 rozdziałów. Został opublikowany w japońskim magazynie Weekly Shonen Magazine w latach 2006–2017. W 2009 roku jego autor Hiro Mashima otrzymał prestiżową nagrodę Kodansha Manga Award. W tym samym roku anime o tej samej nazwie zostało wydane przez Satelight i A-1 Pictures. Nieco później nakręcono film animowany na podstawie oryginalnej fabuły.

Znaczenie i historia

Fairy Tail Logo Historia

Emblemat Fairy Tail pojawił się w 2006 roku, dokładnie wtedy, gdy ukazał się debiutancki rozdział. Najprawdopodobniej wymyślił go mangaka Hiro Mashima jako jedyny twórca opowieści. Ozdabia sześćdziesiąt trzy tomy komiksów, a jej element graficzny, znany jako wróżka, jest częścią fikcyjnego wszechświata. Od 2006 roku logo nigdy się nie zmieniło, pozostając tak kolorowe i fantazyjne jak na pierwszej okładce.

Godło

Znak firmowy Fairy Tail składa się z dwóch elementów: stylizowanego napisu FAIRYTAIL oraz tajemniczej pomarańczowej figury będącej symbolem najpopularniejszej gildii w Królestwie Fiore – Fairy Tail. Abstrakcyjny rysunek jest często mylony z płonącą strzałą lub latającym smokiem. Ale w rzeczywistości artysta przedstawił wróżkę z ogonem. Jak wyjaśnia fabuła, te stworzenia są bardzo tajemnicze i nikt nie wie na pewno, czy mają ogon.

Tajemnicę pochodzenia logo ujawnił mistrz Makarov Dreyar, postać mangi shino. Powiedział to Lucy Heartfilia po tym, jak dołączyła do Fairy Tail. Fikcyjną autorką emblematu jest Mavis Vermillion, jeden z założycieli słynnej gildii.

Zarówno napis FAIRYTAIL, jak i rysunek symbolizują pragnienie przygody, nierozwiązane tajemnice i magiczne zagadki. Pragnienie wszystkiego, co nieznane, wyróżnia członków gildii, jednocząc ich pod jednym sztandarem. Każdy, kto jest częścią Fairy Tail, ma odpowiedni tatuaż. To ona jest przedstawiana na znaku firmowym mangi: wydłużonej postaci w kształcie kropli z długimi „mackami”. Według Makarova Dreyara jest to wróżka ogoniasta, która skacze lub tańczy.

Czcionka i kolory

Tytuł japońskiego komiksu jest raczej rysowany niż pisany: każda litera ma swój własny projekt, nad którym artysta pracował. Więc napis nie ma czcionki w zwykłym sensie. Jeśli przyjrzysz się bliżej ilustracji autora, możesz zastąpić literę „L” odzwierciedleniem kształtu nogi wróżki, a „T” wygląda jak kotwica. Niecodzienne postacie doskonale wpisują się w temat magii, oddając ogólny nastrój fabuły.

Jeśli chodzi o kolorystykę, autor wybrał jasne i nasycone odcienie. Napis jest czerwony z podwójną biało-czarną obwódką. Sylwetka wróżki jest pomarańczowa i nierównomiernie zabarwiona: artysta użył gradientu, mieszając ciemne i jasne odcienie, aby nadać objętości. To sprawia, że ​​rysunek wydaje się wypukły, zwłaszcza w przeciwieństwie do płaskich, dwuwymiarowych liter w tle.