Fa Logo

Fa Logo

Fa to seria produktów do higieny osobistej wytwarzanych pod auspicjami firmy Henkel AG (Niemcy). Istnieje od 1954 roku, kiedy to po raz pierwszy został wprowadzony przez producenta Dreiring, jedną ze spółek zależnych Henkla. Teraz jej logo jest znane w ponad 120 krajach.

Znaczenie i historia

Fa Logo Historia

We wczesnych latach swojego istnienia linia Fa oferowała talk i mydła w kostce, ale w 1975 roku przeszła rebranding i znacznie rozszerzyła asortyment. Oczywiście zmiany dotyczyły wszystkich aspektów marki, nie tylko produktów. Logo również zostało poprawione, więc marka ma dwa z nich.

1954 – 1975

Debiutancki emblemat składa się ze skróconej nazwy firmy i dwóch listków. Potwierdzają, że wnętrze butelki o tej nazwie zawiera tylko składniki ziołowe. Jedna litera jest wielka, a druga mała. Obie są obrysowane cienką jasnoszarą linią. Znak „a” znajduje się na górnym arkuszu, a drugi wzdłuż dolnej krawędzi. Liście są wydłużone i mają zielone brzegi.

1975 – obecnie

Obecna wersja pojawiła się w wyniku przeprojektowania i prawie powtarza poprzednią wersję. Różnica między nimi jest niewielka, w małych szczegółach. Na przykład programiści usunęli obrzeże i drugi arkusz, a pozostałą odwrócili do góry nogami. Na „F” odcięli wszystkie szeryfy, zachowując miniaturowe wypustki, litera „a” skróciła ogon.

Godło

Logo Fa zawiera krótkie słowo, które pochodzi z rdzenia dwóch niemieckich słów jednocześnie: pierwsze to „fabelhafte”, drugie to „fadenseife”. Zawiera również symbol roślinności – liść, na znak, że produkty zawierają naturalne ekstrakty.

Czcionka i kolory

Emblemat otwierający ma wyraziste litery z dużymi szeryfami. W obecnej wersji są równe i gładkie. Początkowo paleta była jasna, teraz wyciszona. Główne kolory logo to niebieski, żółty, oliwkowy i biały.