Essie Logo

Essie Logo

Essie to marka manicure znana na całym świecie jako najlepszy producent lakierów i produktów do pielęgnacji paznokci oraz akcesoriów do zdobienia paznokci. Pojawił się w 1981 roku, do dziś zachowuje swoją tożsamość. Jego twórcą jest Essie Weingarten, od której pochodzi nazwa znaku towarowego.

Znaczenie i historia

Essie Logo Historia

Logo Essie jest bardzo zwięzłe. Zawiera tylko nazwę, która odzwierciedla profesjonalny styl marki i jej wysoki status. Co więcej, emblemat pojawił się jednocześnie z producentem – w 1981 roku. Nadal etykietuje markowe produkty, umożliwiając wyraźny przegląd zawartości małych szklanych butelek za minimalistycznym designem.

Godło

Znakiem osobistym firmy kosmetycznej jest tekst. Składa się z jednego słowa „essie” z dużą przestrzenią międzyliterową. Wszystkie znaki są zapisane małymi literami.

Czcionka i kolory

Na logo projektanci wybrali klasyczny krój pisma bezszeryfowego o nazwie ITC Avant Garde. Zastąpili kwadratową kropkę nad „i” okrągłą i ręcznie zwiększyli odległość między literami, rozciągając ją. Głównym kolorem emblematu był czerwony, tło białe. Ten kontrast sprawia, że ​​napisy wyróżniają się wyraźnie zarówno na etykiecie, jak i na etykiecie.