Dettol Logo

Dettol Logo

Dettol to linia antyseptyków wydana po raz pierwszy w 1932 roku. Marka należy do anglo-holenderskiej firmy Reckitt Benckiser i specjalizuje się w produktach do dezynfekcji i czyszczenia. Wszystkie produkty powstają w oparciu o naszą własną unikalną recepturę.

Znaczenie i historia

Dettol Logo Historia

Logo wizualnie potwierdza twierdzenie producenta, że ​​jego preparaty antyseptyczne zabijają 99,99 procent bakterii, nie pozostawiając im najmniejszej szansy. Dlatego projektanci jako główny element wybrali szpiczasty miecz.

1933 – 1997

Logo Dettol od samego początku zawierało kluczowy element – miecz, symbolizujący zwycięstwo nad potencjalnie niebezpieczną mikroflorą. Wyglądał jak duży pionowy prostokąt podzielony na trzy nierówne części. W górnym szarym segmencie znajdowała się nazwa marki, środkowym czarnym segmencie – napis „antyseptyczny bakteriobójczy”, dolnym zielonym – mieczu z wąskim ostrzem.

2010 – 2019

W tym okresie rapier był bardzo cienki i biały z wdzięcznie zakrzywioną rękojeścią. Pod nią była olśniewająca poświata z promieniami rozchodzącymi się w różnych kierunkach. Tłem głównego elementu było jasnozielone koło z przyciemnieniem u dołu. Na górze znajdowało się słowo „Dettol” z niewyraźnym białym konturem, które miało wskazywać na czystość wokół.

2019 – obecnie

Nowoczesna wersja składa się z dużego miecza, którym projektanci zastąpili miecz lekki. W ten sposób podkreślili zwiększoną zdolność leków do niszczenia bakterii. Delikatny zielony kolor został zmieniony na ciemny, rozjaśniając dolną część koła, gdzie promienista poświata emanuje z końca ostrza. Okrążali tło szarym pierścieniem.

Godło

Najpierw miecz został przedstawiony na indywidualnym znaku, a następnie miecz. Czubek ostrza lśni ostrością i wyrazistością. Oznacza to, że broń pchająca zimnem celnie i wręcz zabija wszystkie rodzaje niebezpiecznej mikroflory, chroni człowieka przed ich szkodliwymi skutkami. Obie wersje logo są z pozoru podobne, ponieważ odzwierciedlają tę samą koncepcję.

Czcionka i kolory

Czcionka używana w nazwie znaku towarowego nigdy się nie zmieniła. Słowo „Dettol” jest zapisane groteskowym krojem z kategorii bezszeryfowej. Pierwsza litera „t” jest wyrównana z ostrzem miecza i jest jego kontynuacją. Podstawowymi kolorami obu emblematów są cieniowane na zielono i biało. Wcześniej obecny był również niebieski, teraz dla kontrastu zastosowano ciemnoszary.