Destiny Logo

Destiny Logo

Destiny to wieloosobowa gra komputerowa wykonana w formie strzelanki FPS. Został wydany w 2014 roku na kilka platform jednocześnie: PlayStation 3 i 4, Xbox 360 i One. Jego twórcami są Bungie (główny twórca), High Moon Studios i Radical Entertainment. A firma wydała grę Activision.

Znaczenie i historia

Destiny Logo Historia

Logo gry wideo pojawiło się jednocześnie z wydaniem. Co oznacza oryginalny znak, autorzy nie wyjaśnili oficjalnie, więc użytkownicy interpretują symbole inaczej, przedstawiając kilka teorii.

Logo nazwano Tricorn ze względu na liczbę „rogów” – ma trzy z nich. Zgodnie z jedną hipotezą może odnosić się do jednego z elementów gry (fabuła, bohaterowie, fakty), wyznaczyć klasę (Tytan, Worlok, Łowca) lub rasę (Przebudzony, Ludzki, Exo).

Zgodnie z innymi założeniami logo reprezentuje paczkę trzech wilków, a centralnym elementem jest Podróżnik. Niezłomni gracze wierzą, że przedstawia humanoida, który podniósł ręce, witając podróżnika.

Godło

Jak już wspomniano, istnieje kilka hipotez na temat pochodzenia etykiety gry i jej elementów. Jedno z najbardziej popularnych i prawdopodobnych wyjaśnień: jest to kaganiec lub rozebrany ślad wilka. Według wielu fanów Destiny to on jest przedstawiony na godle, ponieważ w grze komputerowej istnieje wiele odniesień do faktu, że zwierzęta te są strażnikami.

Motywy wilka można zobaczyć na zbroi i na Żelaznym Sztandarze. Potwierdzeniem hipotezy o obecności wilka na logo jest pseudonim Traveller. W Grimoire nazywa się Alpha Lupi (Prime Wolf).

Symbol

Większość graczy uważa, że ​​znaczenie nazwy marki jest inspirowane częścią kostiumu Master Chief. Nawet jeśli wydaje się to żartem, oczywistych podobieństw nie można zaprzeczyć. Jest to również bezpośredni link do głównego bohatera, podkreślając jego wysoką duchowość i wielkie przeznaczenie, ponieważ logo przypomina mężczyznę w bluzie z kapturem z rękami uniesionymi do nieba.

Czcionka i kolor

Część tekstowa logo zawiera jedno słowo – „Przeznaczenie”. Litery są duże i odległe od siebie. Czcionka jest prosta, bezszeryfowa, dużymi literami. Wszystkie znaki są proporcjonalnie rozmieszczone na całej długości, więc środek to „T”, który wisi jak krzyż na elemencie graficznym. Paleta kolorów jest minimalistyczna i zawiera stonowane odcienie szarości, bieli i czerni.