Dell Logo

Dell Logo

Dell to amerykański producent sprzętu komputerowego, który wszedł na rynek w 1984 roku. Jego portfolio obejmuje laptopy, komputery PC, sprzęt sieciowy, pamięci masowe i serwery. Ponadto prywatna firma produkuje telewizory i odtwarzacze MP3.

Znaczenie i historia

Dell Logo Historia

Znakiem rozpoznawczym firmy Dell jest odwrócone „E”. Jest używany w logo od 1989 roku, jako graficzne przedstawienie wyrażenia „odwróć świat do ucha”.

1984 – 1987

Debiutancki emblemat korporacji odzwierciedla jej imię – PC’s Limited. Po lewej stronie napisu narysowany jest element mikroukładu, utworzony z wielu cienkich czarnych pasków.

1987 – 1989

W 1987 roku firma została przemianowana na Dell. Rebranding znalazł odzwierciedlenie w logo: projektanci przedstawili duże litery „D”, „E”, „L”, „L” z małymi ostrymi szeryfami i narysowali dwie ciemnoniebieskie linie – jedną u góry, a drugą u dołu.

1989 – 2016

W 1989 roku wprowadzono pierwszą wersję ukośnego emblematu „E”: niebieskie słowo „DELL” na białym tle. Po 2009 roku ta opcja była nadal używana na ekranach startowych komputerów z systemem Windows 7.

2010 – 2016

Od 2010 roku marka stopniowo się zmienia. Projektanci umieścili napis w granatowym pierścieniu, pozostawiając tę ​​samą czcionkę z odwróconym „E”.

2016 – obecnie

Po fuzji z EMC Corporation, firma ponownie odnowiła logo. Litery stały się cieńsze, ale proporcje się nie zmieniły.

Godło

Marka Dell jest minimalistyczna. Projektantom udało się jednym słowem wyrazić ideologicznego ducha marki, skupić się na jej nazwie i oddać dynamizm. Litera „E” jest przechylona w lewo i stoi na krawędzi, dzięki czemu wygląda jak diament.

Czcionka i kolory

Logo używa czcionki z grupy sans serif. Napis i obrys koła są koloru ciemnoniebieskiego.