DC Comics Logo

DC Comics Logo

DC Comics to odnoszący sukcesy wydawca komiksów, którego właścicielem jest Warner Bros. Zabawa. Pojawił się w 1934 roku pod nazwą National Allied Publications, ale potem został przemianowany na cześć popularnej serii Detective Comics: skrót DC pochodzi od tej właśnie kombinacji słów. A to z kolei pierwszy tytuł Batmana, jednej z legendarnych postaci wszechświata superbohaterów.

Znaczenie i historia

DC Comics Logo Historia

DC Comics miało dziesięć logo, różniących się zawartością, ale identycznym kształtem. Wszystkie mają okrągłe zarysy, znajdują się na okładkach magazynów, w materiałach reklamowych i na pamiątkach.

1940 – 1942

Choć wydawnictwo pojawiło się w 1934 roku, jego pierwszy znak firmowy upubliczniono sześć lat później – w 1940 roku. Były to dwa czarne pierścienie, pomiędzy którymi znajdował się napis „A PUBLIKACJA”. Centrum zajmowało skrót „DC”.

1942 – 1949

Zaktualizowane logo zawiera frazę „A SUPERMAN PUBLICATION”. Litery „D” i „C” w środku wydają się trójwymiarowe ze względu na czarne cienie.

1949 – 1970

W listopadzie 1949 roku projektanci zmienili stary napis na SUPERMAN NATIONAL COMICS, nadając pierwszemu wyrazowi kolor czerwony i oddzielając je od pozostałych dwoma ciemnymi kropkami.

1970 – 1972

Emblemat przyjęty w 1970 roku miał kilka wersji. Najczęściej używano żółtego prostokąta z czarną obwódką i napisem „DC SUPERMAN”. Powyżej lub poniżej było czarne kółko przedstawiające superbohatera w niebiesko-czerwonym kostiumie.

1972 – 1974

Na okładkach kilku numerów, które ukazały się w latach 1972–1974, widniało ekskluzywne logo: czerwony skrót „DC” w czarnym pierścieniu.

1974 – 1976

Obok „DC” pojawiły się słowa „LINIA SUPER GWIAZD” i dwie małe pięcioramienne gwiazdki.

1976 – 2005

Nowa odznaka, zaprojektowana przez Miltona Glasera w 1976 roku, nosi nazwę pocisku DC. Jego głównymi elementami są małe białe kółko, szeroki czarny pierścień, cztery gwiazdki i litery „DC”.

2005 – 2012

Emblemat, stworzony przez Richarda Bruninga i Josha Beatmana, był znany jako spin DC. W centrum znajdował się skrót „DC”, wokół którego obracał się wir z jedną gwiazdą.

2012 – 2016

Przedostatnie logo zawierało czarną literę „C” z niebieską naklejką w kształcie litery „D”. U dołu była nazwa firmy.

2016 – obecnie

Nowa marka DC Comics opiera się na poprzednich wersjach. To jest niebieski napis „DC” w pierścieniu w tym samym kolorze.

Godło

Obecne logo wydawcy pojawiło się w maju 2016 roku. Zostało ogłoszone siedemnastego roku iw ciągu ośmiu dni pojawiło się na okładce DC Universe: Rebirth Special # 1. Wygląda minimalistycznie i składa się tylko z dwóch elementów: białego koła z niebieskim obrysem oraz napisu „DC”. Nie ma cienia motywu superbohatera.

Czcionka i kolory

Skrót jest wykonany geometryczną czcionką z dużymi szeryfami i ściętymi rogami. Ostre krzywe wewnątrz liter są graficznym ucieleśnieniem innowacji. Asortyment niebiesko-biały odzwierciedla kreatywność, doświadczenie i profesjonalizm.