Colgate-Palmolive Logo

Colgate-Palmolive Logo

Colgate-Palmolive jest projektantem, producentem i sprzedawcą produktów do domu, zdrowia i higieny osobistej. Założona w 1806 roku marka stała się przemysłowym gigantem z oryginalnym osobistym znakiem identyfikacyjnym. Dziś znak towarowy, założony przez przedsiębiorcę Williama Colgate na dolnym Manhattanie, znajduje się w centrum Nowego Jorku w USA, a jego logo jest znane na całym świecie.

Znaczenie i historia

Colgate-Palmolive Logo Historia

Debiutanckie emblematy nie zachowały się, gdyż początkowo przedsiębiorstwo wielokrotnie zawieszało swoją działalność, po czym było ponownie otwierane. Wiadomo tylko jedno: miały one głównie charakter informacyjny i wprowadzały kupujących do firmy i jej produktów. Teraz używane jest logo, zatwierdzone w 1972 roku.

Godło

Obecna wersja składa się z dwóch elementów: tekstu i symbolu graficznego. Nazwa jest wykonana z kanciastych, geometrycznych liter. Poprzedza go skrót „CP”. Projektanci wykonali to w postaci dwóch połączonych ze sobą znaków z wąską wewnętrzną szczeliną. Ponadto litera „P” nie ma górnej części nogi, przez co upodobniła się do litery „C” znajdującej się w lusterku. Rezultatem jest poziomy owal podzielony na dwie części cienką białą linią.

Czcionka i kolory

Słowo „Colgate-Palmolive” jest pisane wielkimi literami i zapisane standardowym krojem pisma. Litery są szerokie, lekko pochylone w prawo. Paleta logo obejmuje trzy kolory: niebieski (skrót), czarny (pełna nazwa) i biały (tło).