Clearasil Logo

Clearasil Logo

Clearasil to marka kosmetyków, która produkuje produkty do pielęgnacji skóry i trądziku. Jej założycielem jest Ivan Combe. Istnieje od 1950 roku, kiedy w Stanach Zjednoczonych wynaleziono clerasil, lek dermatologiczny zwalczający trądzik. Dziś to jedna z najbardziej znanych marek na świecie.

Znaczenie i historia

Clearasil Logo Historia

Godło przez cały czas nosiło nazwę firmy, którą otrzymało od debiutu leczenia trądziku. Dziś znane są dwa warianty logo, niemal identyczne, powtarzające się. Wyjątkiem są pojedyncze szczegóły, które sprawiają, że każda wersja jest wyjątkowa.

1950

Debiutancki emblemat to prosty napis z czarnymi literami na białym tle. Tekst jest wykonany w klasycznej wersji bezszeryfowej – płaski, wydłużony, bezszeryfowy. Jedyną atrakcją jest głębia perspektywy na samolocie. Oznacza to, że słowo „Clearasil” jest napisane poziomo po przekątnej – a ostatnie litery idą jakby głęboko w przestrzeń. Aby to zrobić, projektanci nieznacznie podnieśli ostateczny fragment bez zmiany wysokości symboli.

2000

Firma przeszła na logo o radykalnie innym stylu. Okrągłe znaki zostały zastąpione stricte geometrycznymi, z płynnymi przejściami w części narożnej. Deweloperzy odcięli dolny fragment dla liter „a” i usunęli górny dla „r”. Zrobili kropkę nad „i” w postaci miniaturowego prostokąta. Po prawej stronie napisu znajdują się trzy wielokolorowe paski, które otaczają go pół-owalem. Niebieskie, czerwone i szare linie są rozmieszczone losowo, a w niektórych miejscach nachodzą na siebie. Mają pogrubiony środek i spiczaste końce.

2010

Ta wersja zawiera ciemnoniebieskie zaokrąglone litery. Ponadto projektanci zastąpili romb nad „i” czerwoną kropką. Dodali również kręcone klamry, które ustawili poziomo, skierowane w dół.

2010 – obecnie

W obecnej wersji logo całkowicie zmieniono strukturę graficzną. Dolny aparat kręcący, który został dodany wcześniej, został poprawiony przez projektantów, zmieniając go w trójkątną wskazówkę. Co więcej, znacznie zwiększyły powierzchnię godła i uczyniły z niego tło jedynego napisu. Dlatego teraz nazwa marki kosmetyków znajduje się na szerokim prostokącie.

Dół figury geometrycznej jest spiczasty i podkreślony szarym paskiem z lekkim gradientem: po lewej ciemniejszy, po prawej jaśniejszy. Słowo „Clearasil” zajmuje dolną połowę logo. U góry znajduje się wolna niebieska przestrzeń. Białe litery są w tym samym stylu co poprzednio. Wyraźnie wyróżniają się na ciemnym tle. W miejscach „l”, „a”, „i”, „r” dolna część nóg jest odcięta i zaokrąglona pod niewielkim kątem.

Godło

Nazwy marek mają wspólny element – nazwę firmy. Występuje we wszystkich wariantach. Nowoczesne logo zawiera odwróconą klamrę, która przedstawia pryszcz.

Czcionka i kolory

Obie wersje mają różne typy słuchawek. W pierwszym emblemacie jest konturowy, z kilkoma obciętymi elementami na literach. Drugie logo wykorzystuje kombinację uproszczonych wielkich i małych liter. Podstawowy typ czcionki to zwykły bezszeryfowy. Główne kolory to niebieski, czerwony, srebrny.