Clarins Logo

Clarins Logo

Clarins to francuska marka kosmetyków założona w 1954 roku przez studenta medycyny Jacquesa Courtin-Clarinsa, który nazwał ją swoim nazwiskiem. Teraz to duża znana na całym świecie firma zajmująca się produkcją luksusowych kosmetyków i perfum.

Znaczenie i historia

Clarins Logo Historia

Logo znaku towarowego opiera się na jego nazwie, ponieważ w świecie mody zwyczajowo znakuje się produkty w małych butelkach, słoikach i tubach. Wyraźnie widoczne słowo „Clarins”, a jego minimalistyczna stylistyka ułatwia przenoszenie logo na etykiety, okładki i wszelkie powierzchnie reklamowe.

Godło

Przez cały okres istnienia marki kosmetycznej posiadał tylko jedno logo, które jest używane do dziś. Zawiera dwa napisy, ułożone w poziomach i zarysowane powyżej i poniżej łukowatymi liniami. Łuki mają niewielkie zgrubienie pośrodku i zwężają się na końcach. Słowo „Clarins” jest umieszczone poziomo pośrodku, a „Paris” poniżej.

Czcionka i kolor

Chociaż główny nacisk kładziony jest na zestaw słuchawkowy, nie ma on dużej różnorodności. Górny napis jest napisany klasycznym krojem szeryfowym, a dolny jest dokładnie w tym samym stylu. Co więcej, w pierwszym słowie litery znajdują się blisko, w dolnym – z niewielkim podziałem. Paleta kolorów jest monochromatyczna: zawiera kombinację czerwieni (litery, łuki) i bieli (tło).