Chanel Logo

Chanel Logo

Chanel to legendarny dom mody i tytułowa firma, założona w 1910 roku. Znajduje się w Paryżu (Francja). Stworzony przez Coco Chanel couturiers. Zajmują się rozwojem i produkcją modnej odzieży, obuwia, akcesoriów i różnych dóbr luksusowych.

Znaczenie i historia

Chanel Logo Historia

Logo kultowego domu mody pojawiło się natychmiast i nigdy się nie zmieniło, istniejące od prawie wieku. Został opracowany osobiście przez Coco Chanel. Nieznacznie zmodyfikowane logo zostało wprowadzone w 1925 roku i od tego czasu zostało oznaczone wszystkimi markowymi produktami. Po raz pierwszy pojawił się na opakowaniu słynnych perfum Chanel No.5.

Jednocześnie projektant mody nie pozostawił żadnych wskazówek na temat pochodzenia tajemniczego znaku i nie powiedział, co to znaczy. Dyskusje na ten temat były prowadzone przez wiele lat, a eksperci doszli do wniosku, że logo reprezentuje dwie lustrzane litery „C”. W rzeczywistości są to skrócone inicjały imienia i nazwiska założyciela najsłynniejszego Domu Mody. Ta wersja jest najbardziej prawdopodobna, chociaż jest kilka innych.

Godło

Znakowanie składa się z dwóch liter „C”. Są absolutnie identyczne i skrzyżowane między sobą, chociaż są skierowane w różnych kierunkach. Wykonany w klasycznej wielkiej czcionce bezszeryfowej. Pod nimi znajduje się pełna nazwa domu mody, zapisana w tym samym zestawie słuchawkowym co górne znaki. Styl jest podobny – z nastawieniem na minimalizm i zwięzłość.

Kolorystyka logo to połączenie czerni i bieli. Pierwszy oznacza czystość i otwartość, drugi oznacza doskonałość, szyk i elegancję. Dominuje ciemna paleta, dlatego logo jest najczęściej używane w trybie monochromatycznym, bez barwionych ekscesów i jasnych akcentów.

Dekodowanie logo jest dwuznaczne, ponieważ istnieje kilka opcji pochodzenia dwóch przecinających się liter „C”. Jedna z nich związana jest z obrazem z dzieła rosyjskiego artysty Michaiła Vrubla. W jego pracy z 1886 r. Dwa skrzyżowane podkowy są malowane jako znak niewątpliwego szczęścia i szczęścia.

Następna wersja twierdzi: logo przedstawia obrączki ślubne. Faktem jest, że Coco przez 10 lat spotkała się z biznesmenem Arturem Capelem, który pomógł jej otworzyć pierwszy butik w Paryżu. Na cześć tego wydarzenia wymyśliła romantyczną symbolikę, opierając się na pierwszych literach dwóch imion – własnego i kochanka. Ponadto projektant mody nadał im charakterystyczny kształt pierścienia.