Chanel Logo

Chanel Logo

Chanel to legendarny dom mody i tytułowa firma, założona w 1910 roku. Znajduje się w Paryżu (Francja). Stworzony przez Coco Chanel couturiers. Zajmują się rozwojem i produkcją modnej odzieży, obuwia, akcesoriów i różnych dóbr luksusowych.

Znaczenie i historia

Chanel Logo Historia

Logo kultowego domu mody pojawiło się natychmiast i nigdy się nie zmieniło, istniejące od prawie wieku. Został opracowany osobiście przez Coco Chanel. Nieznacznie zmodyfikowane logo zostało wprowadzone w 1925 roku i od tego czasu zostało oznaczone wszystkimi markowymi produktami. Po raz pierwszy pojawił się na opakowaniu słynnych perfum Chanel No.5.

Jednocześnie projektant mody nie pozostawił żadnych wskazówek na temat pochodzenia tajemniczego znaku i nie powiedział, co to znaczy. Dyskusje na ten temat były prowadzone przez wiele lat, a eksperci doszli do wniosku, że logo reprezentuje dwie lustrzane litery „C”. W rzeczywistości są to skrócone inicjały imienia i nazwiska założyciela najsłynniejszego Domu Mody. Ta wersja jest najbardziej prawdopodobna, chociaż jest kilka innych.

Założycielka znanego na całym świecie Fashion House nie udzieliła żadnych wyjaśnień dotyczących symboliki swojego znaku. Dlatego uważa się, że reprezentuje jej imię i nazwisko (Coco Chanel), z których używane są dwie duże litery. Znajdują się i patrzą w przeciwnych kierunkach, tworząc pionowy owal ze spiczastymi końcami pośrodku.

Godło

Chanel Symbol

Znakowanie składa się z dwóch liter „C”. Są absolutnie identyczne i skrzyżowane między sobą, chociaż są skierowane w różnych kierunkach. Wykonany w klasycznej wielkiej czcionce bezszeryfowej. Pod nimi znajduje się pełna nazwa domu mody, zapisana w tym samym zestawie słuchawkowym co górne znaki. Styl jest podobny – z nastawieniem na minimalizm i zwięzłość.

Kolorystyka logo to połączenie czerni i bieli. Pierwszy oznacza czystość i otwartość, drugi oznacza doskonałość, szyk i elegancję. Dominuje ciemna paleta, dlatego logo jest najczęściej używane w trybie monochromatycznym, bez barwionych ekscesów i jasnych akcentów.

Dekodowanie logo jest dwuznaczne, ponieważ istnieje kilka opcji pochodzenia dwóch przecinających się liter „C”. Jedna z nich związana jest z obrazem z dzieła rosyjskiego artysty Michaiła Vrubla. W jego pracy z 1886 r. Dwa skrzyżowane podkowy są malowane jako znak niewątpliwego szczęścia i szczęścia.

Następna wersja twierdzi: logo przedstawia obrączki ślubne. Faktem jest, że Coco przez 10 lat spotkała się z biznesmenem Arturem Capelem, który pomógł jej otworzyć pierwszy butik w Paryżu. Na cześć tego wydarzenia wymyśliła romantyczną symbolikę, opierając się na pierwszych literach dwóch imion – własnego i kochanka. Ponadto projektant mody nadał im charakterystyczny kształt pierścienia.

Czcionka i kolor

Chanel Znak

Zarówno tekst, jak i elementy graficzne logo używają tego samego kroju pisma – posiekanego, groteskowego, reprezentującego serię Sans Serif. Jest proste, surowe i minimalistyczne. Lakoniczny styl podkreśla również kolorystykę: monochromatyczna wersja logo zbudowana jest na klasycznym połączeniu czerni (znaki) i bieli (tło).