Cartier Logo

Cartier Logo

Marka Cartier (Societe Cartier) od 170 lat jest symbolem jakości, arystokracji i bogactwa. Firma specjalizuje się w produkcji biżuterii, perfum, zegarków i drobnych akcesoriów. Dziś Cartier jest wyznacznikiem trendów w swojej specjalizacji.

Znaczenie i historia

Założycielem firmy był młody paryski artysta Louis-Francois Cartier, który w 1847 roku kupił warsztat od swojego nauczyciela-jubilera i zaczął produkować designerską biżuterię. Jego piękne broszki i wisiorki naprawdę podobały się dworskim damom i wszystko szło w górę. Obecnie 14 dużych firm w 5 krajach działa pod marką Cartier.

Monogram dwóch splecionych liter „C” to osobisty znak marki modowej. Dlatego jest wykonany w postaci zaokrąglonego monogramu, który jest wygodny do znakowania produktów zarówno na etykietach papierowych, jak i na metkach z tkaniny. Litery symbolizują nazwisko założyciela firmy i jego następcy – wnuka, który zarejestrował znak towarowy. W rzeczywistości emblemat wyraża ścisły związek między pokoleniami.

Symbol i godło

Znane na całym świecie logo Cartiera zostało po raz pierwszy pokazane publiczności w 1900 roku na Wystawie Światowej w Paryżu. Autorem wykwintnego monogramu jest Pierre Cartier, wnuk założyciela firmy. Zarejestrował znak towarowy w 1910 roku i opatentował logo w postaci dwóch splecionych liter C z oryginalnymi seriami. Monogram jest umieszczony w wydłużonym pionowo owalu. Przez 120 lat istnienia godło się nie zmieniało.

Czcionka i kolor

Aby wpisać nazwę, używana jest Crassic kaligraficzna odręczna ukośna czcionka o nazwie Cartier CG.

Kolorystyka logo i emblematu jest ścisła: czarny na białym lub biały obraz na czarnym tle. Kolor biały symbolizuje piękno i nienaganność, czerń – elegancję i szlachetność.