Carefree Logo

Carefree Logo

Carefree to znana amerykańska marka podpasek higienicznych dla kobiet. Jej produkty zostały wprowadzone po raz pierwszy w 1976 roku, zajmując ponad połowę rynku pod koniec lat 70-tych. Marka jest obecnie własnością Edgewell Personal Care Corporation z siedzibą w Shelton w stanie Connecticut.

Znaczenie i historia

Carefree Logo Historia

Od momentu pojawienia się do dnia dzisiejszego firma zmieniła pięć wersji logo, a obecnie używa szóstej. We wszystkich wariantach głównym elementem był napis – nazwa marki. Słowo „beztroski” miało inny wygląd, ale prawie zawsze było lekkie i ukośne. Oznaczenie graficzne pojawiło się później. Główne odliczanie w historii logo sięga 2004 roku, kiedy marka ugruntowała swoją pozycję na rynku międzynarodowym. W jego strukturze nie było zauważalnych zmian.

2004 – 2011

Godło tego czasu składa się z napisu kursywą i wizerunku kwiatu z sześcioma płatkami. Mają kształt klasycznych poduszek bez skrzydeł.

2011 – obecnie

Obecnie firma używa logo bez kwiatka: projektanci usunęli je w 2011 roku. Następnie zmienili paletę, czyniąc ją pastelową.

Godło

Głównym szczegółem osobistej odznaki Carefree jest nazwa. Element graficzny był obecny tylko w wersji z 2004 roku. Był to kwiat rumianku, którego płatki przypominały podpaski.

Czcionka i kolory

Marka używa kursywy. Kaligraficzne litery: „c”, „a” i „e”, jakby pisane odręcznie. Godło jest wykonane w kolorze różowym: początkowo było jasne, ale teraz stało się stonowane.