Canon Logo

Canon Logo

Canon to największa międzynarodowa firma produkująca aparaty fotograficzne i wideo, drukarki, sprzęt diagnostyczny i instrumenty optyczne. Z powodzeniem opanowała rynek elektroniki, sprzętu biurowego i AGD. Otrzymał swoją obecną nazwę w 1969 roku, a wcześniej był znany jako Canon Camera Co. Inc., Precision Optical Instruments Laboratory i Precision Optical Industry Co. Sp. z o.o.

Znaczenie i historia

Canon Logo Historia

Logo Canon ewoluowało kilkakrotnie. Twórcy zmienili czcionkę i kolor, pozostawiając jedynie ogólną koncepcję.

1934 – 1937

Pierwsze logo firmy zawiera wiele drobnych szczegółów. Przedstawia wieloręką boginię Kwanon, która uważa się, że pomaga ludziom. Siedzi w pozycji lotosu wewnątrz płonącego czarnego pierścienia. Powyżej znajduje się słowo „KAMERA”, a poniżej „KWANON”. Imię mitologicznego stworzenia jest zapisane ognistymi literami.

1934 – 1935

Artyści zachowali słowo „Kwanon”, usuwając wszelkie inne elementy. Aby logo było atrakcyjne, zastosowano kędzierzawą odręczną czcionkę.

1935 – 1953

W 1935 roku pojawiło się pierwsze logo firmy Canon. Został opracowany przez grafika zajmującego się markami reklamowymi.

1953 – 1956

Typografowie sprawili, że linie są grubsze, a krój bardziej pewny. Teraz słowo wyraźnie się wyróżnia.

1956 – obecne

W 1956 roku firma wprowadziła czerwoną wersję godła. Opiera się na zmodyfikowanym logo z 1935 roku.

Godło

Canon jest fundamentem identyfikacji wizualnej marki. To słowo pochodzi od imienia bogini miłosierdzia Kwanon, która posłużyła za podstawę nowoczesnej koncepcji marki. Projektanci postawili na projekt typograficzny, unikając ręcznie rysowanych elementów.

Czcionka i kolory

Ekskluzywna czcionka z logo zaprojektowana przez włoskiego Gio Fuga. Charakteryzuje się małymi ostrymi szeryfami u góry liter, zaokrąglonymi kształtami i nierówną grubością linii. Fazowana przestrzeń liter sprawia wrażenie, że „O” jest przechylone w lewo.

Istnieją dwie wersje palety: czerwona i biała jako główna oraz czarno-biała jako drugorzędna. Są używane równorzędnie w zależności od koloru przestrzeni kontekstowej. Czerwony symbolizuje determinację i determinację, ucieleśniając podstawowe wartości Canona, dlatego projektanci go wybrali.