Burberry Logo

Burberry Logo

Burberry to przedstawiciel branży modowej, zajmujący się produkcją odzieży, akcesoriów i perfum. Działa na rynku od 1856 roku, założonego przez przedsiębiorcę Thomasa Burberry. Wyrosła z rodzinnej fabryki w Hampshire do dużej struktury modowej w Londynie w Wielkiej Brytanii. Dziś to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w segmencie luksusowym. Słynie z kraciastych i modnych luksusowych towarów, które sprzedaje w swoich 500 własnych butikach.

Znaczenie i historia

Burberry Logo Historia

Pojawienie się rycerza na galopującym koniu od lat kojarzy się z luksusowym domem mody. Przez cały okres swojego istnienia kultowy emblemat pozostał prawie niezmieniony, aż w 2018 roku rycerz jeździecki całkowicie zniknął. Ale nadal pozostaje integralną częścią znaku towarowego zaprojektowanego przez Fabienne Baron. Ogólnie firma miała kilka logo.

1901 – 1968

Debiutancka wersja pojawiła się w 1901 roku, kiedy dom mody nosił nazwę Burberrys. Narysowany wizerunek rycerza na koniu zajął całą przestrzeń logo. Jeździec był w pełni amunicją, aw rękach trzymał tarczę i włócznię z flagą z napisem „Prorsum”.

Dodatkowo wszędzie widniał symboliczny obraz litery „B”, oznaczającej nazwę producenta. A jego rozszerzona wersja była pod jeźdźcem galopującym na koniu. Jest pisany wielkimi, pogrubionymi czcionkami szeryfowymi. Ogon konia, flaga i pióro na hełmie trzepoczą, więc wydaje się, że rycerz pędzi do przodu z pełną prędkością.

1968 – 1999

W 1968 roku dominuje część tekstowa, więc jeździec zostaje zredukowany do miniaturowego rozmiaru. Pozostały po nim tylko schematyczne zarysy. Rycerza umieszczono nad napisem, w okolicy wystającej nogi „t”, nad którą koń skacze.

Symbole w logo są małe, z pierwszą wielką literą. Pod nazwą Fashion House znajduje się miniaturowy napis „Of London”. Jest wykonany tą samą czcionką, co słowo główne. Różnica między nimi polega tylko na wielkości.

1999 – 2018

Przeprojektowanie w 1999 roku zrównoważyło wszystkie elementy logo. To efekt rebrandingu związanego z odmową używania przez firmę litery „s” w nazwie. W tym samym czasie przemyślano cały pakiet brandingowy Burberry.

Odtąd części graficzne i słowne stały się porównywalne pod względem wielkości. Artyści wrócili do rycerza, konia i amunicji do detali, wykonanych w kolorze białym na ciemnych detalach. Usunęli artykuł „Of” z dolnego napisu, podkreślając słowo „Londyn”. Było to konieczne dla wizualnej czystości małej etykiety lub etykiety, gdzie wszystkie części powinny być wyraźnie widoczne.

2018 – obecnie

Nowoczesną wersję identyfikacji wizualnej brytyjskiego domu mody zaproponowała w 2018 roku projektantka Fabienne Baron. Wojowniczy jeździec pozostał tylko na metkach, wzorach, akcesoriach i opakowaniach firmy. Ale zniknął z logo. Słowo „Burberry” jest używane zarówno samodzielnie, jak iw połączeniu z wyrażeniem „Londyn, Anglia”, zapisanym poniżej elegancką kursywą.

Istnieje wersja z rycerzem, a on zajmuje większość logo, a pod nim jest nazwa firmy, wykonana małymi literami. Poniżej data powstania domu mody – „Założona 1856”.

Godło

Jeździec i jego koń są przedstawieni w zestawie amunicji, tak jakby występowali w turnieju rycerskim lub uczestniczyli w bitwie. Na głowie jeźdźca jest hełm z dużym piórkiem, aw jego rękach włócznia i tarcza. Razem symbolizują nieustraszoność, pewność siebie, determinację, pragnienie ochrony, dumę, honor i szlachetność.

Czcionka i kolory

W różnych wersjach logo zastosowano kilka rodzajów zestawów słuchawkowych. Jedną z nich jest Urania Extra Bold, opracowana przez Dietera Hofrichtera. To stylowa modyfikacja oldschoolowego napisu bezszeryfowego z prostymi, zgrabnymi i grubymi liniami, rogami, wyraźnymi cięciami. W innej wersji (1999) czcionka nawiązuje stylem do grupy Bodoni – z cienkimi szeryfami, złożonymi i gładkimi paskami.

Emblemat jest czarno-biały, z wyjątkiem wersji debiutanckiej, kiedy był ciemnoczerwony. Według właściciela firmy monochromatyczny doskonale podkreśla elegancję, jakość, moc i trwałość domu mody.