BTS Logo

BTS Logo

BTS jest skrótem nazwy bardzo popularnego koreańskiego zespołu chłopców znanego wcześniej jako „Bulletproof Boy Scouts”, a od 2017 roku, po zmianie nazwy, nosi nazwę „Beyond the Scene”. BTS są niezwykle popularne wśród młodych ludzi; w 2018 roku otrzymali tytuł „Man of the Year” od Time, wyprzedzając kultowy amerykański zespół Planet Earth i nurków, którzy uratowali dzieci z zalanej jaskini na Tajwanie.

Znaczenie i historia

BTS Logo Historia

„Bulletproof Boy Scouts” został stworzony 13/13/2013 przez Big Hit Entertainment jako analogia do żeńskiej grupy „Girls ‚Generation”, która w tym czasie była u szczytu popularności w Azji i już podbiła Europę i USA.

Dzięki otwartemu wyborowi do grupy mężczyzn zatrudniono 7 młodych przystojnych facetów, którzy umieją tańczyć i śpiewać. Początkowo BTS chciał nazwać „Big Kidz” lub „Young Nation”, ale po utworzeniu zespołu producenci nagle zaproponowali nazwę „Boy Scouts Bulletproof”, co zszokowało uczestników.

Początkowo byli nawet przeciwko tej nazwie, ale kiedy chłopaki wyjaśnili główny układ swojego chłopięcego zespołu, pomysł został zaakceptowany. Chodzi o to, że faceci skupili się na tematyce wojskowej, więc po raz pierwszy wystąpili w kamizelkach kuloodpornych, które stały się ich znakiem firmowym, odzwierciedlonym w pierwszym logo.

Członkowie BST: RM (lider grupy), Chia, Shugi, J-Hope, Jimina, Wi i Jongkook.

W 2018 roku, po zmianie nazwy, grupa otrzymała tytuł „Artist of the Year” na prestiżowym albumie Mnet Asian Music Awards za album studyjny Wings. W amerykańskiej liście albumów Billboard 200 BTS osiągnął wyjątkowy wynik dla artystów z Azji, zajmując 7 miejsce. Dwa single „MIC Drop” i „DNA” były pierwszymi (i jak dotąd jedynymi) w Korei, które uzyskały złoty certyfikat RIAA.

Logo BTS zmieniło się tylko raz, ale obie opcje są bardzo symboliczne i zapadają w pamięć. Główną wartością marki i jej kreatywności są skojarzenia z przeszłością, teraźniejszością i przyszłością.

2013 – 2017

BTS Logo 2013–2017

Pierwsze logo grupy było rozpoznawalnym wizerunkiem pancerza z licznymi kieszeniami, otoczonymi promieniami i dwoma zamkami po bokach. W centrum – nazwa to skrót BTS. Według twórców taka niezawodna ochrona przed presją i uprzedzeniami jest bardzo konieczna dla młodych ludzi we współczesnym społeczeństwie. Z czasem do koncepcji dodano nowe cele: nie poprzestawaj na tym, podążaj za marzeniem.

2017 r

BTS Logo 2017

W tym roku przedstawiciele wytwórni Big Hit Entertainment postanowili zaktualizować nazwę, wartości i logo grupy zgodnie z nową rzeczywistością globalnego świata. Nazwa „Za kulisami” sugeruje, że młodzi ludzie, bez względu na wszystko, przywiązani do tego, co zostało osiągnięte, rozwijają się i idą naprzód. W świetle nowej koncepcji wyposażenie ochronne zastąpiono stylizowanym wizerunkiem uchylonych drzwi, przez które młodzi ludzie pędzą w przyszłość. Nazwa BTS przesunęła się w dół.

W tym samym czasie logo oficjalnej grupy fanów BTS, A.R.M.Y, zostało przeprojektowane. Powstało nowe logo bardzo podobne do godła BTS – również w postaci drzwi, które były otwarte tylko na drugą stronę.

Jak powiedział właściciel wytwórni, te dwa nowoczesne logo to wspólny projekt członków zespołu, zespołu projektowego i najbardziej aktywnych fanów. Głównym zadaniem, jakie im postawiono, było pokazanie, że marka i jej reprezentatywny zespół są zorientowani na przyszłość. Jednocześnie zarówno logo wykonawców, jak i fanów pokazują ich jedność, dlatego na wszystkich oficjalnych produktach BST (albumy, ulotki, plakaty, fani) prezentowane są obie opcje.

Godło

Znakiem firmowym zespołu są słowa „BTS” (na dole) i dwa prostokąty ułożone pionowo (na górze). Kształty geometryczne są trapezowe i lustrzane. Lewa i prawa strona emblematu są całkowicie symetryczne, bo zgodnie z zamysłem projektantów są to skrzydła drzwiowe otwarte na przyszłość.

Czcionka i kolory

W latach 2013-2017 nazwa grupy była umieszczana szerokimi, przerywanymi liniami. Po aktualizacji logo zmienił się styl liter:

  • litery stały się trwałe
  • „T” ma trójkątne plasterki po obu stronach poziomego obrysu
  • „S” ma na końcach prostokątne zagięcia.

Brakuje szeryfów i innych elementów dekoracyjnych.

Głównym kolorem emblematu jest ciemnoszary, drugorzędnym kolorem białym. Pierwsza jest używana na trapezach i napisie „BTS”, a druga pełni rolę neutralnego tła.