Brooks Brothers Logo

Brooks Brothers Logo

Brooks Brothers to najstarsza amerykańska marka modowa, której historia sięga 1818 roku. Jej założycielem jest Henry Sands Brooks, który stworzył rodzinną firmę produkującą wysokiej jakości odzież męską. Teraz znak towarowy należy do Retail Brand Alliance, a siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Nowym Jorku.

Znaczenie i historia

Brooks Brothers Logo Historia

Pomimo znacznego wieku firmy (przekroczyła 200-lecie) jej logo jest jeszcze starsze. Jest zakorzeniona w starożytnej mitologii greckiej i jest związana ze złotym runem. Faktem jest, że głównym surowcem do produkcji odzieży męskiej była wełna owcza. Ten materiał był naprawdę złotem dla właściciela rodzinnej firmy, ponieważ przynosił mu zysk.

Teraz przedsiębiorstwo produkuje również garderobę damską, ale emblemat pozostaje taki sam jak na początku – biała baranka zawiązana szeroką wstążką i zawieszona na niej jak przy krojeniu wełny. Ponadto firma oferuje osobną linię odzieży dla kupców z Azji.

Godło

Brooks Brothers wybrał pełne logo, które bezpośrednio odzwierciedla jego branżę. Słynne złote runo w mitach starożytnej Grecji służyło jako upragniony przedmiot władzy, o którą walczyli iz powodu której rozpoczęli wojny. Obraz owczej skóry był szeroko stosowany w wielu kontekstach. Na przykład Argonauci przekroczyli za nim morze, aw XV wieku jako zamówienie o tej samej nazwie posłużono się wizerunkiem baranka na wstążce. Został założony przez księcia Burgundii, zwanego Filipem Dobry, który dorobił się fortuny dzięki elitarnym odmianom wełny owczej.

Wiszący na wstążce baranek to starożytny symbol identyfikacji wizualnej marki. Ten znak towarowy był oferowany przez samego Henry’ego Sandsa Brooksa. Pomysł przyszedł mu do głowy po podróży do Londynu, gdzie panuje cały kult pasterski z talizmanami w postaci owiec i owiec. Ich zdjęcia wskazywały na sklepy, w których można było kupić najlepszą wełnianą odzież. Zauważając ten trend w stołecznych supermarketach, nakazał narysować te same baranki nad wejściem do swojego sklepu. W formie, w jakiej herb istnieje do dziś, jest używany od 1850 roku. Składa się z dwóch części: owcy na szerokiej opasce oraz nazwy firmy.

Czcionka i kolory

Fraza została pierwotnie napisana odręcznie w stylu retro. Litery są ukośne, szerokie, pewne, z elementami łączącymi, z wyjątkiem pierwszych znaków, które wyróżniają się na tle pozostałych. Tytuł podlega wszystkim regułom gramatycznym – uwzględniane są nawet wielkie litery. Od „B” po prawej i lewej stronie są cienkie loki w kształcie stromych rogów barana. Ten krój przypomina krój Edwardian Scr Alt ITC.

Logo Brooks Brothers jest zazwyczaj ciemnoniebieskie na białym tle. Używany jest również schemat odwrotny do lustra. Istnieją również złote opcje na czarnej podstawie.