Beatles Logo

Beatles Logo

The Beatles to legendarny zespół muzyczny wszechczasów. Pochodzi z początków rocka i został założony w 1960 roku w Liverpoolu, dlatego często nazywa się go „Liverpool Four”. Co więcej, grupa zawsze była kwartetem. Zagrał go John Lennon, Ringo Starr, Paul McCartney, George Harrison i kilka innych gwiazd świata. Byli pierwszymi przedstawicielami Wielkiej Brytanii, którzy zajęli czołowe miejsca na amerykańskich listach przebojów.

Znaczenie i historia

Beatles Logo Historia

Logo innowacyjnego zespołu pojawiło się spontanicznie. Nie było żadnej myśli o tym symbolu. Jego pojawienie się zostało poprzedzone wycieczką do sklepu z instrumentami dla drugiego zestawu perkusyjnego dla Ringo Starr. Stało się to wiosną 1963 roku, kiedy perkusista i menedżer Brian Epstein poszedł na zakupy do supermarketu London Drum City.

Podczas rejestracji towarów poprosili o wpisanie nazwy swojej grupy na bębnie. Ale właściciel supermarketu był w tym momencie nieobecny i sprzedawca zadzwonił do niego, aby omówić szczegóły. Okazało się, że Ivor Arbiter nigdy nie słyszał ani o czwórce, ani o Ringo Starrze, ale zgodził się napisać. W rezultacie natychmiast naszkicował logo na miejscu. Potem kazał położyć go na bębnie. Jak dowiedzieli się później fani Liverpoolu Four, zrobił to pracownik Eddie Stokes. Sklep otrzymał 5 funtów za usługę.

Symbol

Najbardziej niezwykłym znakiem w logo The Beatles jest wielka litera „T”. Chociaż jest w środku słowa, jest większy niż wszystkie inne znaki. Jego wydłużona szeroka noga wystaje poza dolną granicę. Dlatego emblemat Beatlesów nazwano „drop-T”. Następnie Ivor Arbiter powiedział, że wyróżnił go, aby pierwotnie pokonać słowo „beat”. Emblemat zawiera także „the”, wykonany podobnie jak główny napis, dużymi literami. Ale czcionka jest znacznie mniejsza niż słowo „Beatles”. Artykuł znajduje się nad głównym elementem, dokładnie na środku.

Godło

Co zaskakujące, logo nigdy nie było używane na okładkach oryginalnych angielskich albumów. Zdobił tylko bębny koncertowe. Jednocześnie nie zapobiegło to rozpoznawalności marki, dlatego muzycy postanowili stworzyć z niej własne logo. W latach 90. symbolika Liverpoolu Four stała się oficjalną marką, którą uzupełniono wielowymiarowymi obrazami graficznymi (głównie postaci legendarnych Beatlesów).

Czcionka i kolor

Logo Beatlesów jest znakiem typograficznym, niepowtarzalnym i czystym, pozbawionym ręcznie rysowanych elementów. Kreator etykiet nie używał istniejących zestawów słuchawkowych. Osobiście opracował każdą literę od zera, dzięki czemu logo jest autentyczne i niezrównane. Teraz ta czcionka nosi nazwę „Bootle”.

Jedynym kolorem użytym w oryginalnej wersji jest czarny. Jego połączenie z białym tłem sprawia, że ​​logo jest klasyczne, co jest bardzo bliskie duchowi wszystkim przedstawicielom Liverpoolu czterech. Ta opcja jest postrzegana jako surowa i elegancka. Ponadto czerń, zgodnie z zasadami koloru, jest mieszanką wszystkich innych kolorów, których Beatlesowie poszukiwali w dziedzinie muzyki.