Baskin Robbins Logo

Baskin Robbins Logo

Baskin Robbins to sieć sklepów z bufetami specjalizujących się w lodach i ciastach. Został założony przez Bert Baskin i Irv Robbins. Obecnie jest to franczyza należąca do Dunkin ‚Brands, z siedzibą w Canton, Massachusetts.

Znaczenie i historia

Baskin Robbins Logo Historia

Powstanie marki sięga 1945 roku, kiedy Burt Baskin otworzył własną lodziarnię w mieście Glendale w Kalifornii. Rok później jego szwagier Irv Robbins otworzył własną kawiarnię, ale w innym miejscu – w Pasadenie. W 1948 roku zostali partnerami biznesowymi, łącząc siły. Jednak pomimo ścisłej współpracy każdy z nich pracował przez kilka lat pod własną marką, dopóki nie zalecono mu utworzenia wspólnego zespołu i przyjęcia jednej nazwy dla dwóch osób.

To znaczące wydarzenie miało miejsce w 1953 r. Następnie przedsiębiorcy założyli jedną markę i wybrali obecną nazwę, powstałą z połączenia dwóch nazw – Baskin i Robbins. To zalecenie zostało im przekazane przez lokalną agencję reklamową Carson-Roberts. Opracował dla nich hasło „31 Taste” i zaprezentował pierwsze logo.

1947 – 1991

Debiutancka wersja została natychmiast zbudowana zgodnie z mottem, który obiecał wyjątkowe lody każdego dnia miesiąca. Ponieważ „31 Taste” było wyjątkowym mottem i kuszącą ofertą, twórcy marki naturalnie postanowili uczynić ją podstawą znaku towarowego, umieszczając stylizowane cyfry na logo firmy. W rezultacie pierwsze logo wyglądało jak cyfra „31” z ciemnymi cieniami. Był w różowym kole, a poniżej został uzupełniony napisem „lody Baskin-Robbins”.

Była inna wersja w postaci małego różowo-brązowego groszku, który otaczał „31”. Właśnie wtedy wprowadzono kultowe różowe łyżki, które pozwoliły klientom wypróbować dowolne lody za darmo przed ostatecznym wyborem.

1991 – 2006

Wraz z nadejściem tysiąclecia zarząd firmy pomyślał o przekształceniu starego logo w celu jego modernizacji. Podstawą projektantów była liczba „31”. Umieścili go na środku – między słowami „Baskin” (po lewej) i „Robbins” (po prawej). Stały krąg został usunięty, zastępując go półpierścieniem. Liczby są lekko nachylone, rozciągając dolną część potrójnego.

2006 – obecnie

Nowe logo stało się częścią rebrandingu firmy. I chociaż w tym czasie było już ponad tysiąc smaków oryginalnych lodów, administracja postanowiła pozostawić liczbę „31”. Zachowała ją jako kultową tożsamość marki i legendarny znak, który zapoczątkował wielki sukces.

Liczby nadal znajdują się na środku, ale osobno: potrójny i jednostka są wyjątkowo zaszyfrowane w pierwszych literach nazwisk założycieli. Teraz „3” to prawa strona „B”, a „1” to długa lewa noga „R”. Aby było to bardziej widoczne, programiści wyróżnili je kolorem. Pod nimi umieszczono pełne nazwiska założycieli firmy, wykonane przez „skaczące” litery małymi literami.

Godło

Ostatnia wersja logo była najbardziej zwycięska, dlatego na jej podstawie opracowaliśmy kompletny pakiet symboli korporacyjnych, prezentując go w różnych opcjach. Istnieją więc wersje znaczków, znaków, etykiet, znaków towarowych. Opierają się one na kombinacji wielkich liter „BR”, liczby „31” i rozszerzonej nazwy sieci.

Czcionka i kolor

Zaktualizowane logo Baskin Robbins 2006 używa komercyjnego zestawu słuchawkowego przypominającego Variex Regular. Zabawne, małe zygzakowate litery wspierają zabawny nastrój słodyczami i pysznymi lodami.

Od samego początku (od 1953 r.) Dominującym odcieniem godła był różowy lizak. Połączył się z identyfikacją wizualną marki i stał się jej integralną częścią. Po przeprojektowaniu godła w 1991 roku dodano do niego niebieski, postarzany w tym samym pastelowym spektrum.