AXA Logo

AXA Logo

AXA to grupa inwestycyjna i ubezpieczeniowa o strategicznym znaczeniu dla światowej gospodarki. Jest to jedna z największych na świecie: dziś jej sieć obejmuje kraje Europy, region Azji i Pacyfiku oraz Amerykę Północną. Firma została założona w 1816 roku, jej lokalizacja to Paryż (Francja), założycielami jest 18 właścicieli nieruchomości w mieście Rouen, na czele z Jacques-Theodore le Carpentier.

Znaczenie i historia

AXA Logo Historia

O stabilności i wysokiej niezawodności firmy świadczy logo, które po swoim wyglądzie zmieniło się tylko raz. Pierwotna wersja została przyjęta w 1985 roku, kiedy firma została zrestrukturyzowana, a Claude Bebear został jej liderem.

1985 – 1994

Godło jest bardzo minimalistyczne i składa się z przeplatania się trzech znaków – AXA. Podkreśla przy tym ścisły związek między realizacją zadania, partnerstwem i współpracą. Litery są przechylone w prawo i mają równomiernie przycięte blaty. Nogi „A” są połączone pod „X”. W wersji debiutowej czarne symbole znajdują się na jasnym tle.

1994 – obecnie

Po przeprojektowaniu logo stało się znacznie bardziej nowoczesne: programiści zmienili kolor liter na biały i umieścili je na niebieskim kwadracie. W górnej części wykonali czerwony symbol akcentujący – długą linię prowadzącą do rogu od nogi „X”. Animowana grafika po przekątnej, dodająca jej dynamiki i impulsywności.

Godło

Oba logotypy są odpowiednie i nadal są w użyciu. Jedna opcja nadaje się do oznaczania dokumentów biznesowych i dokumentów, druga – do reklamy, plakatów i oznaczania ważnych wydarzeń. Ponadto administracja nie odnosi się ściśle do kształtu godła, więc może być on poziomy lub pionowy (wydłużony lub płaski).

Czcionka i kolor

Zestaw słuchawkowy marki jest indywidualny: jest bardziej graficzny niż tekstowy. Litery są wielkie z miniaturowymi szeryfami na końcach. Kolorystyka nigdy się nie zmieniła: zawsze był w niej czarny, biały (podstawowy), niebieski (tło) i czerwony (akcent).