Avengers Logo

Avengers Logo

Avengers – seria filmów o tej samej nazwie stworzona przez filmowy wszechświat Marvela według scenariusza Gaspara Saladino. Logo, nazwane „Big A”, zadebiutowało w komiksach w 1972 roku.

Znaczenie i historia

Avengers Logo Historia

Istnieje kilka wersji akcji z różnych lat, które są kontynuacją siebie. Każdy z nich używa legendarnego emblematu opartego na wcześniejszej wersji, gdy Avengers była jeszcze książką. W każdym razie duża litera „A” ze strzałką po prawej stronie jest dobrze rozpoznawalna w każdym logo. Ten styl został podkreślony i pogłębiony. I choć studio Marvela wielokrotnie to zmieniało, przetrwał wszystkie transformacje, stając się znakiem rozpoznawczym fantastycznych filmów akcji.

2012

Film z tego okresu nosi nazwę „Mściciele”. Film ma podstawową wersję logo, powieloną we wszystkich kolejnych seriach. Jego charakterystycznym elementem jest duża litera „A” wykonana wielką czcionką. Litera ma wydłużoną przednią nogę i poziomy pasek w kształcie strzałki skierowanej do przodu. Ta technika oznacza ruch – bezkompromisowy, bezpośredni i skupiony, który dobrze charakteryzuje głównych bohaterów.

Na pasku znajduje się „THE”, zapisane cienkimi i małymi literami wielkimi literami. Co więcej, pierwsza litera słowa „Avengers” jest umieszczona w otwartym kółku – a dokładniej w półkolu, co dodaje dynamiki logo.

Kolejną cechą jest charakterystyczny znak „G”, w którym dolny koniec ma ostry występ. Kolejnym elementem projektu są środkowe deski liter „E”. Oba są lekko przycięte i kończą się ostrym końcem. Nazwa firmy filmowej jest napisana na biało na czerwonym tle i umieszczona na górze. Wszystkie litery są wykonane z lekkim nachyleniem w prawo.

2015 r

Film akcji wydany w tym roku to Avengers: Age of Ultron. Jego godło pozostało takie samo, po drobnych zmianach. Na przykład usunięto z niego artykuł „THE” i metaliczny kolor – teraz jest on burgundowo czerwony, podobnie jak tło słowa „Marvel”. Wielką literą „A” u góry dodano odbicie, jak gdyby słońce wschodziło daleko. Symbolizuje wiarę w dobro i daje nadzieję na korzystne zakończenie.

2018 r

W 2018 roku zaprezentowano fantastyczną grę akcji „Avengers: Infinity War”. Tym razem twórcy poświęcili część pierścienia wokół litery „A” i usunęli dolny segment. Taki ruch sprawił, że tytuł filmu stał się bardziej czytelny, ale czcionka tego zdania pozostała niewidoczna. Ale słowo „Marvel” zostało wyjaśnione w formie przedrostka „Studios”, umieszczonego w otwartym białym prostokącie z czarnymi liniami na górze i na dole.

2019

Logo tego czasu zbiega się w czasie z wydaniem filmu pod nazwą „Avengers: Endgame”. Projektanci zwrócili dolną część pierścienia, na której znajduje się litera „A”. Słowo „Endgame” jest napisane kursywą, ale nie jest bardzo widoczne ze względu na gradient i kolor.

Emblematy i ich znaczenie

Avengers Znak

Równolegle z głównym logo istnieje tak zwana symbolika wewnętrzna – indywidualne znaki głównych bohaterów. Pojawiały się jednocześnie z logo bazowym.

Iron Man

Istnieją dwie opcje. Jednym z nich jest maska. Charakteryzuje się złożonym kształtem, składającym się z trzech elementów: prostokątnych oczu, białej twarzy i czarnej głowy. Drugi symbol to podwójny trójkąt, wzięty w pierścień.

Hulk

Jego znakiem firmowym jest ciasno zaciśnięta pięść zielonego koloru. Znajduje się w kręgu z ciemnym tłem.

Capitan America

Logo tej postaci wyróżnia patriotyczny nastrój, co podkreślają kolory flagi amerykańskiej i niebieskiej gwiazdy znajdującej się pośrodku. Liczba pierścieni różniła się w zależności od filmu, ale nie wpłynęło to na heroiczny charakter logo.

Thor

Klasyczna wersja to ciężki młotek. Środkowy element może mieć promienie i trzylistny kwiat. Uchwyt wykonany jest w postaci połączenia ukośnych pasków – białej wąskiej i szarej szerokiej.

Czarna wdowa

Logo ma kształt czerwonej klepsydry, która czasem przedstawia pająka. Główna część jest umieszczona na czarnym tle i otoczona żrącym żółtym paskiem.

Hawkeye

Na herbie znajduje się łuk zastępujący poprzeczkę wielkiej litery „H”. Główny kolor to ciemnofioletowy, dodatkowe to biały i czarny.

Czcionka i kolor

Avengers Symbol

Nazwa sagi filmowej jest napisana indywidualną czcionką z naciskiem na pierwszą literę. „A” jest zakreślony i zaopatrzony w strzałkę, która zastępuje pręt łączący. Słowo jest pisane wielkimi literami i jest napisane lekko w prawo. „G” ma dodatkowe wycięcie, które wystaje poza dolną granicę.

Kolorystyka logo może być prosta lub gradientowa. Składa się z czerni, szarości z metalicznym połyskiem, granatu, czerwieni, bordo, beżu i brązu.