Asus Logo

Asus Logo

Asus to tajwańska marka, jeden z liderów w produkcji komputerów osobistych i tabletów. Produkuje zarówno gotowe produkty, jak i komponenty: laptopy, komputery PC, smartfony, routery, monitory, dyski, myszy, karty graficzne, płyty główne i wiele innych. Marka została założona w 1989 roku, a jej lokalizacja to Tajpej (Chiny).

Znaczenie i historia

Asus Logo Historia

Międzynarodowa firma używa logo opracowanego na początku kariery. Odzwierciedla nazwę marki, która jest skrótem słowa „Pegaz”. W całej historii firmy były tylko dwa emblematy: debiut i aktualny.

1989 – 1995

Bezpośrednio po otwarciu chiński producent technologii cyfrowej wybrał indywidualny symbol, w którym elementy tekstowe i graficzne są harmonijnie połączone. Najważniejszym szczegółem była nazwa firmy, składająca się z wyrażenia „Asus Computer”. Słowa znajdują się jedna nad drugą i łączy je duża litera „A”, której poprzeczka jest końcem płaskiej pół-dysku.

1995 – obecnie

Po przeprojektowaniu związanym z rozszerzeniem asortymentu korporacyjnego logo stało się proste i minimalistyczne. Usunięto z niego napis „Komputer” i dolny obrys, a pozostałe litery zostały powiększone, dodając gładkości.

Godło

Początkowo identyfikacja wizualna firmy bezpośrednio wskazywała na charakter jej działalności, ale po rozszerzeniu linii produktów kierownictwo pozostawiło tylko połowę nazwy. Teraz logo to krótkie słowo „Asus” z białą linią dzielącą litery na dwie części.

Czcionka i kolor

Emblemat składa się tylko z tekstu, dlatego dużą wagę przywiązuje się do czcionki. Napis wykonany jest wielkimi literami, pojedynczą czcionką z kategorii Sans Sefir. Symbole są zaokrąglone, usprawnione, bezszeryfowe. Kolor niebieski oddaje szerokość myślenia i nowość firmy.