Assassins Creed Logo

Assassin's Creed Logo

Assassins Creed to wieloprofilowa i wieloplatformowa gra wideo stworzona przez Ubisoft Montreal (Francja). Rozpoczęło się w 2007 roku i od tego czasu otrzymało wiele kontynuacji, z których ostatnia jest datowana na 2018 rok. Gra została opracowana przez Patrice Desile, Jade Raymond, Corey May. Zrobili przygodową akcję z otwartą akcją. W rezultacie powstała strzelanka RPG, piechur z elementami parkour.

Znaczenie i historia

Assassin's Creed Logo Historia

Logo Assassins Creed pojawiło się w 2007 roku, w tym samym czasie, kiedy zadebiutowała gra wideo. Zmiany, przez które przeszedł, są całkowicie nieznaczne i nie wpłynęły na wygląd. W jego historii nie było żadnych kardynalnych zmian. Zawsze pozostał tak, jak go prezentowali twórcy. Każda nowa opcja odpowiada danemu regionowi lub krajowi na wykresie. Istnieją w sumie cztery wersje.

2007 – 2010

W wersji debiutowej wyrażenie „Assassin’s Creed” znajduje się na dwóch poziomach: górna linia jest czarna, dolna jest czerwona. „A” i „S” w pierwszym słowie są bite w ten sam sposób: są większe niż reszta znaków i wydają się tworzyć ramkę nazwy. Drugi element jest znacznie mniejszy, ale przestrzeń na litery w nim jest szersza. Tłem napisu jest jasnoszary metronom z narysowanym oznaczeniem ruchomej strzałki.

2010 – 2012

W kolejnej wersji projektanci usunęli graficzny znak tła, zastępując go białym, a słowo „kredo” zostało pomalowane na czarno.

2012 – 2013

W 2012 r. Dolna linia uzyskała burgundowy kolor. Ponadto programiści dodali do niej dwie boczne szare linie (po jednej z każdej strony) i zmniejszyli przestrzeń na litery.

2013 – obecnie

Obecna wersja różni się od poprzedniej tylko kolorem słowa na niższym poziomie: projektanci znów sprawili, że stało się czarne.

Godło

Słynny znak w postaci odwróconego metronomu pojawił się w 2007 roku. Został stworzony przez jedno z biur Ubisoft. Jednocześnie logo ma podwójną rolę: oznacza samą grę wideo i jest symbolem tajnej organizacji zabójców (jest o tym mowa w grze). Niektórzy uważają, że nazwa marki składa się z dwóch liter: „A” (górny) i „C” (dolny).

Debiutancki emblemat zawiera dwa elementy: graficzny i tekstowy. Pierwszy służy jako tło i wygląda blado, drugi znajduje się na pierwszym planie i jest wzmocniony kolorem. Frazę „Assassins Creed” umieszcza się na dwóch poziomach. W innych wersjach używana jest tylko część ustna.

Symbol

Logo wizualnie nawiązuje do tematu podróży, który twórcy chcieli podkreślić. Jest postrzegany jako igła kompasu, która zawsze wskazuje do przodu. Jednej z najnowszych serii (gra 2017) towarzyszy emblemat na tematy egipskie. Przedstawia wszechwidzące oko. Podobnie jak w innych opcjach, projekt dokładnie pasuje do tematu gatunku.

Czcionka i kolor

Etykieta „Assassins Creed” jest wykonana osobną czcionką opracowaną przez Alphabet & Type. Kolorystyka logo jest monochromatyczna. Zazwyczaj jest reprezentowany czarnymi literami na białym tle.