Aquafresh Logo

Aquafresh Logo

Aquafresh to jeden z największych producentów produktów do higieny jamy ustnej. Istnieje od 1972 roku i została założona przez indyjską firmę JHS Svendgaard Laboratories. Marka jest teraz własnością GlaxoSmithKline.

Znaczenie i historia

Aquafresh Logo Historia

Przez pół wieku marka zmieniła siedem logo, a ósme jest obecnie w użyciu. Pierwsza wersja została zatwierdzona rok po wprowadzeniu marki.

1973 – 1986

Debiutancki emblemat jest bardzo lakoniczny: zawiera biały napis „Aquafresh” z cieniami, które nadają mu trójwymiarowy efekt. Nad literami „q”, „u” i „a” znajduje się „ścieżka” pasty do zębów. Tło logo jest szare, wydłużone, prostokątne.

1986 – 1989

W 1986 roku tło napisu stało się białe, pasta do zębów stała się wyraźna, a nazwa niebieska.

1989 – 1992

W tym czasie firma przeszła na szmaragdową wersję słowa „Aquafresh”. Smużenie pasty zostało przesunięte w dół i dodało koloru. Od tego czasu jest biało-czerwono-niebieska.

1992 – 1996

Projektanci zostawili tylko napis, a resztę usunęli. Niebieskie litery znajdują się po przekątnej, lekko przechylone w prawo.

1996 – 1998

Firma posiada bardzo kolorowy napis. Litery są duże, ciemnoniebieskie, z cieniowaniem po prawej stronie. Od ogona „q” do środka między „r” i „e” znajduje się trójkolorowa pasta do zębów.

1998 – 2005

Napis ma stonowaną kolorystykę, lekkie odchylenie w prawą stronę oraz przesunięcie kreski pasty w stronę nóżki litery „a”.

2005 – 2012

Projektanci złagodzili paletę kolorów i usunęli hasła „Pasta do zębów z fluorem” oraz „Potrójna ochrona”.

2012 – obecnie

Teraz zmienił się stosunek „wyciśniętej” pasty do nazwy marki: grafika przeważa nad napisem. Pociągnięcie pędzla stało się gradientowe i zaczyna się od podświetlenia obok dużej litery „A”.

Godło

Od momentu powstania znaku logo nie zmieniło koncepcji: zawsze było na nim pasta do zębów i napis „Aquafresh”.

Czcionka i kolory

Główny krój pisma Sans Serif z elementami kursywy. Paleta Signature to połączenie odcieni bieli, błękitu i czerwieni.