Anthrax Logo

Anthrax Logo

Anthrax to kultowy zespół rockowy z Nowego Jorku. Został założony w 1981 roku przez dwóch muzyków: basistę Dana Lilkera i gitarzystę beatowego Scott Ian. Grają speed metal, thrash metal i groov metal.

Historia

Anthrax Logo Historia

Na logo grupy widnieje jej nazwa. Scott Ian zasugerował pomysł napisu składającego się ze słowa „Anthrax”. Zobaczył to w podręczniku biologii i pomyślał, że wygląda to dość przerażająco. Główny gitarzysta Daniel Alan Spitz był odpowiedzialny za projekt graficzny logo. Projekt pokrywy został wykonany przez perkusistę Charliego Benante.

Pierwszy studyjny album „Fistful of Metal” (1984) został ozdobiony oryginalną różową wytwórnią Anthrax. Geometria liter została początkowo złamana: ich krawędzie wykraczały poza wyimaginowaną linię. Jednocześnie drukowane symbole były tak blisko siebie, że poziomy pasek „T” dosłownie leżał na „N” i „H”. A na nich była długa linia ciągnąca się od góry „R”.

W 1993 roku został wydany album z odnowionym logo Anthrax. Zmiany dotyczyły tylko dwóch liter. Najpierw zniknęła linia, która rozciągała się od „R” do „N”. Po drugie, długi skok „X” stał się krótki.

Stara wersja znaku graficznego powróciła na okładkę zespołu w 2011 roku. Ponadto w kolekcji Worship Music zastosowano nietypową wersję z żółto-pomarańczowym gradientem i czarnymi cieniami, co nadało słowu trójwymiarowy efekt.