Anthrax Logo

Anthrax Logo

Anthrax to kultowy zespół rockowy z Nowego Jorku. Została założona w 1981 roku przez dwóch muzyków: basistę Dana Lilkera i gitarzystę rytmicznego Scotta Iana. Gra na speed metalu, thrash metalu i groove metalu.

Znaczenie i historia

Anthrax Logo Historia

Logo grupy pokazuje jej nazwę. Scott Ian zasugerował użycie w tej roli słowa „Anthrax”. Zobaczył to w podręczniku biologii i zdecydował, że wygląda to wystarczająco onieśmielająco. Za projekt graficzny logo odpowiadał gitarzysta prowadzący Daniel Alan Spitz. Okładki zaprojektował perkusista Charlie Benante.

1983 – 1993, 2011 – obecnie

Pierwsze logo Anthrax zawiera nazwę zespołu w niecodziennym stylu. Początkowo naruszono geometrię wysokości liter: ich krawędzie wykraczały poza granice wyimaginowanej linii. W tym samym czasie drukowane znaki były tak blisko, że pozioma kreska „T” dosłownie leżała na „N” i „H”. A na wierzchu były zakryte długą linią, która biegła od góry do litery „R”. Wystające części „A”, „N”, „T” i „H” na górze i na dole tworzą trójkąty. Paleta jest czarno-biała, design minimalistyczny, poza niestandardowym kształtem liter.

Stara wersja znaku graficznego powróciła na okładki grupy muzycznej w 2011 roku. Ponadto w kolekcji Worship Music zastosowano nietypową wersję z żółto-pomarańczowym gradientem i czarnymi cieniami, co nadało słowu trójwymiarowy efekt.

1993 – 2011

W 1993 roku ukazał się album ze zaktualizowanym logo. Drugie godło zespołu rockowego również odzwierciedla jego nazwę. Ale jest to bardziej skomplikowane, ponieważ projektanci pokolorowali napis i dodali szeroki czarny kontur. Zmiany dotyczyły tylko dwóch liter. Po pierwsze, linia rozciągająca się od „R” do „N” zniknęła. Po drugie, długi skok „X” stał się krótki.

Godło

Anthrax nie posiada znaku graficznego – zespół od zawsze umieszczał logo z nazwą na wielu okładkach albumów, w dokumentach, na plakatach i innych materiałach promocyjnych. To minimalistyczne podejście jest typowe dla wielu osób na scenie rockowej, ponieważ opierają się na kreatywności, a nie na projektowaniu logo.

Czcionka i kolory

Logo wykorzystuje spersonalizowaną czcionkę z niestandardowymi literami. Niektóre linie są wydłużone i wykraczają poza linię warunkową. Bez szeryfów. Kolorystyka jest monochromatyczna: czerń i biel doskonale się uzupełniają. Co więcej, taka klasyczna paleta dobrze prezentuje się w każdym kontekście wizualnym, co czyni znak rozpoznawczy grupy muzycznej uniwersalnym.