AMD Logo

AMD Logo

AMD jest amerykańską firmą zajmującą się produkcją procesorów, adapterów, płyt głównych, chipsetów i innych układów scalonych. Firma została założona przez grupę, na czele której stoją Walter Jeremy Sanders i Jack Gifford. Biuro firmy znajduje się w Santa Clara, w Kalifornii.

Znaczenie i historia

AMD Logo Historia

Jako znaku towarowego producent używa skrótu, którym jest jego nazwa: AMD pochodzi od Advanced Micro Devices. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwie podstawowe wersje logo.

1970

Po założeniu firma przyjęła za podstawę symbol, który składał się z dwóch strzałek. Jedna strzała jest duża, prostokątna, druga strzałka jest mniejsza, ale ostrzejsza niż pierwsza. Strzałki symbolizują rozwój, ruch i postęp we wszystkich kierunkach. Ze względu na określony układ kształtu przypominają małe litery „a”.

1990

W 1990 roku logo otrzymało dodatek tekstowy w postaci skrótu „AMD”. Godło było ściśle symetryczne. Figury geometryczne nie zmieniły się na logo AMD, ale stały się całkowicie czarne (poprzednia wersja była biała z ciemną obwódką).

Godło

Wszystkie litery na logo AMD są pisane dużymi literami. Listy są surowe w stylu, bez szeryfów. Litery „A” i „M” są proste, a „D” ma opływowy kształt. Idea zawarta w symbolach mówi o pełnym zaufaniu do produktów firmy. Jednocześnie symbole te wskazują na powagę i wysoką funkcjonalność. Godło inspiruje konsumentów praktycznością, wskazuje na celowość i daje poczucie bezpieczeństwa.

Czcionka i kolory

Logo Advanced Micro Devices Corporation zawiera dwa elementy: grafikę i tekst. Do napisów użyto komercyjnej czcionki Gill Sans sans serif. W podstawowej wersji skrót „AMD” i strzałka utworzona przez wielokąty są całkowicie czarne. Jest też wariant z ciemnozielonymi geometrycznymi kształtami, ale pojawia się rzadziej niż klasyczna czarno-biała.