Amazon Kindle Logo

Amazon Kindle logo

Amazon Kindle to linia tabletów do czytania książek cyfrowych. Pierwszy model e-booka pojawił się w sprzedaży jesienią 2007 r. Z biegiem czasu asortyment się rozszerzył, a także możliwości programowe urządzeń. Teraz, tablety Amazone pozwalają na przeglądanie, kupowanie i pobieranie dowolnych publikacji online z Kindle Store.

Znaczenie i historia

Amazon Kindle logo Historia

Logo Amazon Kindle składa się z dwóch części. Pierwsza część to logo Amazonki, które zostało przyjęte w 2000 roku. Projekt i czcionka logo zostały wymyślone przez agencję Turner Duckworth. Na symbolu od „A” do „Z” rozciąga się zakrzywiona żółto-pomarańczowa strzałka. Strzałka zdaje się wskazywać, że firma spełnia wszystkie wymagania klienta – dosłownie „od A do Z”. Kolor napisu jest zmienny: napis może być czarny lub biały w zależności od tła symbolu marki.

Drugim elementem napisu jest słowo „kindle” w tym samym żółto-pomarańczowym odcieniu co strzałka. Karin Hibma i Michael Patrick Cronan, konsultanci marki, zaproponowali użycie tego słowa jako nazwy dla serii e-booków Amazon. Smukłe, bezsmukłe litery przypominają Bliss Regular, niestandardową czcionkę handlową zaprojektowaną przez Jeremy  Tankard.

Istnieje również rozszerzona wersja logo Amazon Kindle. Napis logo zajmuje drugorzędne miejsce – całą uwagę zwraca się na kompozycję graficzną w tle. W środku jest postać chłopca. Chłopak siedzi pod rozrzuconym drzewem i trzyma e-book Kindle. Ciemne kolory na godle wskazują, że zbliża się noc. Ale chłopak nie spieszy się, bo jest zanurzony w świecie książek.

Godło

Znak towarowy e-book Amazon Kindle zawiera nazwę znaku towarowego zapisaną małymi literami. Kolejnym elementem jest pomarańczowa strzałka, która składa się z długiego łuku i krótkiej linii zagiętej pod ostrym kątem. Godło to jest używane od 2007 roku i już stało się rozpoznawalnym symbolem marki. Zna go wielu miłośników literatury cyfrowej.

Czcionka i kolory

Pierwsza część nazwy jest czarna. Jest napisany czcionką Amazon Font, znaną również jako Officina Sans Bold Font. W rzeczywistości jest to słynne logo Amazon, które istnieje od 2000 roku. Drugie słowo jest pomarańczowe i różni się stylem. Litery nie są tak pogrubione jak w pierwszym przypadku, przez co odstępy między literami wydają się być zwiększone. Ale ogólnie napis wygląda harmonijnie, ponieważ w obu częściach nie ma szeryfów.