Always Logo

Always Logo

Always to linia produktów do higieny kobiecej stworzona przez Procter & Gamble Corporation. Został wydany w 1983 roku w USA, a rok później wszedł na rynek światowy i zyskał dużą popularność.

Znaczenie i historia

Always Logo Historia

Znak towarowy Always uzyskał własne logo od razu – w roku założenia. W ciągu całego swojego istnienia przeszedł cztery aktualizacje.

1983 – 1994

Debiutancki emblemat składa się z imitacji kwiatu w delikatnych pastelowych kolorach. Ma jeden różowy płatek i dwa wydłużone liście. Znajdują się po prawej i lewej stronie, zaostrzone ostrymi końcami w różnych kierunkach. Wszystkie elementy otoczone są cienkim zielonym pierścieniem. Poniżej tytuł serii zapisany kursywą.

1994 – 2002

Po przeprojektowaniu, które miało miejsce w drugiej połowie 1994 roku, znak otrzymał nowy wzór. Twórcy zastąpili okrąg owalem, który został umieszczony po przekątnej. Sprawili, że zielone liście stały się niebieskie, a litery białymi, dodając ciemne cienie dla kontrastu. Poprawiono również styl liternictwa poprzez wydłużenie końcówki litery „y”.

2002 – 2010

W tym okresie używany był zupełnie inny emblemat – bardziej minimalistyczny. Producent porzucił element graficzny i skupił się na marce. Słowo „zawsze” było napisane cienkim, kaligraficznym pismem, lekko pochylonym w prawo. Nad „y” projektanci umieścili miniaturowy niebieski ptak – symbol snów.

2010 – obecnie

Obecna wersja logo radykalnie różni się od wszystkich poprzednich. Używa niestandardowego kroju, który naśladuje niechlujne pismo ręczne. Miejsce ptaka zajął znak nieskończoności.

Godło

Chociaż słowo „zawsze” jest głównym elementem logo, istnieje również przedstawienie graficzne. Początkowo był to stylizowany kwiat w okręgu, a następnie w elipsie. W 2002 roku na jego miejscu pojawił się ptak, a następnie zmieniono go na znak nieskończoności, składający się z dwóch wstążek.

Czcionka i kolory

Nazwa marki jest zapisana kursywą. Początkowo był to klasyczny zestaw słuchawkowy, a potem twórcy zaproponowali indywidualny. Kolorystyka logo składa się z pastelowych odcieni niebieskiego i zielonego.