Alitalia Logo

Alitalia Logo

Alitalia jest włoską linią lotniczą z siedzibą w Rzymie. Firma została założona w 1946 roku pod nazwą Aerolinee Italiane Internazionali. Obecnie Alitalia jest jednym z pięciu największych przewoźników w Europie i obsługuje loty międzynarodowe.

Znaczenie i historia

Alitalia Logo Historia

Lotniczy gigant użył skróconej nazwy dla swojego logo, które otrzymał jakiś czas po jego założeniu. Tak więc słowo „Alitalia” jest wersją skróconą od AeroLinee ITALIAne, co znajduje odzwierciedlenie w logo. Przez cały czas marka była znana z pięciu aktualizacji logo.

1946

Debiutancka wersja logo Alitalii składa się z uskrzydlonej strzałki – symbolu niezrównanej prędkości. Symbol ten jest symbolicznym wyrażeniem „latania jak strzała”, czyli bardzo szybko. Znak graficzny znajduje się przed nazwą, która jest napisana specjalną czcionką – lekko pochyloną, z dużymi literami w postaci krótkich prostych linii.

1969

Ta wersja logo Alitalii jest opracowana przez Landor Associates. Projektanci nadali główny kolor zielony, duże litery zastąpili małymi literami, a w literze „A” – użyli czerwonego trójkąta zamiast poziomego nadproża.

2010

Przedstawiciele Biura Saatchi & Saatchi, któremu powierzono kolejną aktualizację logo, postanowili nie zmieniać i tak już stylowego i popularnego godła. W tym celu projektanci wybrali ciemniejsze odcienie czerwieni i zieleni, a także zredukowali trójkąt i uczynili literę „A” pochyloną.

2016

W tym wariancie godła kolor czcionki zmienia się na jaśniejszy, z lekkim odbiciem w środku. Zwiększono również rozmiar pierwszej litery, która stała się wyższa niż wszystkie inne.

2018

Projektanci przywrócili logo do jego ośmioletniego wyglądu, zachowując duże „A”, ale jednocześnie pozbywając się wypełnienia gradientem.