Alienware Logo

Alienware Logo

Alienware jest amerykańskim producentem komputerów i cyfrowych urządzeń peryferyjnych i znajduje się w Miami na Florydzie. Firma została założona przez Alex Agila, Frank Azor i Nelson Gonzalez w 1996 roku i obecnie jest częścią Dell Corporation. Marka jest znana i działa w prawie 40 krajach na całym świecie.

Znaczenie i historia

Alienware logo Historia

Logo pojawiło się w roku założenia firmy i prezentuje nietypową wizualizację graficzną – zarówno czcionką, jak i obrazem. Rezultatem tego połączenia jest symbol, który trudno pomylić z jakimkolwiek innym znakiem. Cechy charakterystyczne logo: minimalizm, elegancja i orientacja techniczna. Sprawia to, że logo jest nie tylko nowoczesne, ale i wąsko zorientowane, wskazując konkretny obszar działalności.

Identyfikacja wizualna składa się z tekstu, który zawiera nazwę i frazę kodową, czyli hasło korporacyjne. Napis „Alienware” jest wykonany czcionką drukowaną dużą literą. Pod napisem znajduje się motto „High-performance gaming systems”. Jest on przedstawiony za pomocą kątowych liter, przypominających symbole niektórych programów komputerowych.

Nie mniej interesujący jest symbol graficzny: na jasnym tle rysowana jest ciemna głowa cudzoziemca. Głowa ma podłużny kształt z szerokim czołem i wąskim podbródkiem. Symbol jest pomalowany na czarno, z wyjątkiem owalnych oczu, które są białe, dzięki czemu oczy wyglądają jak puste i tajemnicze.

Intrygująco przerażający symbol znajduje się po prawej stronie tekstu. Znajduje się on głównie obok słowa „Alienware” i tylko nieznacznie schodzi do motta firmy. Ta technika graficzna jest przykładem kultowego stylu i estetycznej intrygi. Symbol ten skutecznie odróżnia firmę od konkurencji i odzwierciedla rodzaj jej działalności.