Alcatel Logo

 

Alcatel Logo

Alcatel – marka sprzętu mobilnego, satelitarnego i telekomunikacyjnego. Firma została założona przez przedsiębiorców Pierre Azaria i Paul Bizet i powstała w 1898 roku w Paryżu (Francja) pod nazwą CGE – Compagnie Generale Electricite. W 2006 roku została ona połączona z konkurencyjną firmą Lucent Technologies i przeniosła się do Baltimore (USA). W 2016 r. marka została przejęta przez Nokia Corporation, która działa na licencji TLC Communication Ltd., a w 2016 r. przez Nokia Corporation.

Znaczenie i historia

Alcatel Logo Historia

Ze względu na częste przechodzenie z jednej struktury do drugiej, marka ta posiadała kilka logotypów.

1996

Debiutanckie logo zostało oficjalnie zatwierdzone w 1996 roku. Godło jest ciemnoszarym prostokątem z białym napisem „Alcatel”. Litery są w górnym rejestrze. Czcionka jest ścisła, prosta, bez szeryfów. Nad „A” znajduje się symbol graficzny w postaci odwróconego w lustro trójkąta. Są one malowane w różnych kolorach: górny element – w soczystej żółci, dolny – w mleku.

2004

Po przejściu w trzecie tysiąclecie firma postanowiła zmienić swoje logo. Z logo usunięto prostokąt tła i dodano napis „mobile phones”, podkreślający nowy kierunek pracy. Kombinacja słów jest napisana małymi literami i umieszczona pod nazwą firmy.

2010

W 2010 roku projektanci zrewidowali symbole marki. Zwiększyli oni czcionki i zastąpili linię „mobile phones” linią „one touch”. Dolny napis został wykonany w tej samej wielkości co górny. Do logo dodali jasnoniebieski kolor.

2016

W tym okresie firma całkowicie odnowiła logo. Teraz litery są małe, niebieskie, z lekkim odcieniem widma neonów. Twórcy nowego logo graficznie podkreślili drugie „a”: przedstawili podwójną literę zarówno w kolorze jak i w kształcie.