AKG Logo

AKG logo

AKG jest znaną marką produkującą sprzęt audio i inne produkty akustyczne. Firma została założona przez dr Rudolfa Gorike’a i Ernsta Plessa w 1947 roku i znajduje się w Wiedniu (Austria). Obecnie jest własnością Harman International Industries, spółki zależnej Samsung Electronics.

Znaczenie i historia

Firma wybrała skróconą wersję swojej pierwotnej nazwy, Akustische und Kino-Gerate Gesellschaft, jako logo. Skrót „AKG” umieszczony jest na białym tle i uzupełniony o słowo „Harman”. Styl znaku jest minimalistyczny, odzwierciedlający niezawodność produktów.

Dla logo marki deweloperzy zastosowali czcionkę Eurostile LT Pro Bold Extended – ściśle geometryczną, bezszeryfową, szeroką, z wyraźnymi krawędziami. Duży napis „AKG” wykonany jest w górnej części obudowy i obejmuje całą szerokość logo.

Po prawej stronie napisu (w dolnej części fragmentu „KG”) znajduje się słowo „Harman” mniejszą czcionką. „A” ma otwarty pasek: pierwsza litera ma ten wiersz po lewej, druga litera „A” ma ten wiersz po prawej. Dodaje to logo indywidualności, ale nie narusza surowego stylu.

Wszystkie elementy godła są pomalowane na czarno i umieszczone na białym tle, co wyraźnie je wyróżnia, czyniąc je dobrze czytelnymi. W ten sposób projektanci przekazali praktyczność, siłę, niezawodność i powagę firmy. Lakoniczny styl godła doskonale radzi sobie z zadaniem: wygląda na mocny i techniczny, wzbudzający zaufanie.