Airbnb Logo

Airbnb Logo

Airbnb to internetowa usługa wyszukiwania i wynajmu krótkoterminowych mieszkań. Regionem zasięgu jest cały świat, więc pomaga podróżującym wygodnie przebywać nawet w nieznanej wiosce. Serwis założony przez Briana Chesky’ego, Joe Gebbię i Nathana Blecharzika. Data rozpoczęcia projektu to 2008 rok. Siedziba wirtualnej platformy znajduje się w San Francisco (USA).

Znaczenie i historia

Airbnb Logo Historia

Logo prywatnej firmy jest zbudowane wokół frazy AirBed & Breakfast i jest jej skrótem. Przez krótki czas serwis selekcji mieszkań miał tylko dwa emblematy: debiut i aktualny.

2008 – 2014

Pierwotna wersja logo składała się z „napompowanych” liter, jakby wypełnionych powietrzem. Zostało to zrobione celowo, ponieważ taki projekt kojarzy się z miękkim materacem powietrznym, o którym mowa w nazwie. Małe litery są zaznaczone na niebiesko i wizualnie przypominają odręczny napis. Linie są szerokie i zamiatające.

2014 – obecnie

W 2014 r. Projekt zaktualizował swoje logo: zmodernizował je, uczynił je oryginalnym i wypełnił je symbolami semantycznymi. W tej wersji dwie części są używane na równi: grafika i tekst. Po lewej stronie jest ikona, po prawej stronie nazwa. Styl elementów jest prosty, tło jest białe.

Godło

Zaktualizowany projekt został opracowany przez agencję DesignStudio z Londynu (Wielka Brytania). Ta wersja reprezentuje stylizowane „A” złożone z kombinacji czterech elementów, z których każdy ma specjalne znaczenie. W szczególności są to ludzie, miejsca, miłość, a właściwie sama Airbnb, jednocząca ich. Razem tworzą unikalną i prostą figurę, popularnie zwaną Belong Together.

Czcionka i kolor

Oryginalny zestaw słuchawkowy Airbnb jest przewiewny i pochylony, a nowoczesny jest surowy i klasyczny. Litery na godle są uproszczone, minimalistyczne, bezszeryfowe. Schemat kolorów jest taki sam, aby nie blokować wizualnego postrzegania usługi. Debiutancka wersja oparta jest na połączeniu bieli z jasnoniebieskim, obecna wersja z intensywną czerwienią.