Aerosmith Logo

Aerosmith Logo

Aerosmith to jedna z największych grup muzycznych, która osiągnęła szczyt sławy prawie 40 lat temu i nadal tam jest. Jej kompozycje wywarły wielki wpływ na muzyczną imprezę rockową kilku pokoleń, ponieważ istnieje ona od 1970 roku. Miejsce pochodzenia zespołu – miasto Boston, Massachusetts. Gra w stylu hard rock, glam rock, blues rock i glam metal.

Znaczenie i historia

Aerosmith Logo Historia

Charakterystyczny znak rockerów pojawił się na początku lat 70., kiedy zaczęli kształtować się w wyjątkowym zespole. Autorem kultowego emblematu jest Raymond Tabano. Przez długi czas nie występował ze wszystkimi, ale miał ogromny wkład w rozwój grupy. Choćby dlatego, że jako pierwszy wynalazł słynne skrzydlate logo, które jest nadal aktualne. Ta opcja zadebiutowała w 1974 roku na okładce Get Your Wings.

1973–1974

Oryginalne logo nie przypomina wielu poniższych. Składa się z oryginalnej nazwy Aerosmith, gdzie każda litera jest umieszczona w osobnej komórce. Duże litery wyróżniają się wyraźnie w białych dziurach, podkreślonych ciemnoszarą postrzępioną linią. Podstawowym tłem jest żółty, kształt jest wydłużony prostokątny. Ta wersja pojawiła się na debiutanckim albumie muzyków.

1974–1975

Kolekcja, wydana w 1974 r., Została ozdobiona stylizowanymi skrzydłami z dużą literą „A” pośrodku. Pod owalnym otoczeniem znajduje się nazwa zespołu rockowego.

1975–1979

Na okładce zabawek na poddaszu pojawiły się inne skrzydła – ścisły geometryczny kształt. Są pomalowane na srebrno i szeroko rozpowszechnione. Na nich znajduje się napis „Aerosmith”, wykonany losowo kursywą.

1979–1982

Godło umieszczone na albumie Night in the Ruts odzwierciedla atmosferę w nim związaną. Dlatego jest szaro-brudny, w formie obrazu na nierównej ścianie. Wielkie litery bezszeryfowe, z charakterystycznymi plamami po farbie.

1982 – obecnie

Obecna wersja niewiele przypomina poprzednią: ponownie wyraźnie pokazuje dwa wyciągnięte skrzydła z okręgiem pośrodku. Jedynym dodatkiem jest gwiazda w samym centrum. Ponadto w logo użyto napisu z 1975 r. Ta wersja pojawiła się po raz pierwszy na okładce Rock in a Hard Place.

Godło

Kluczowym symbolem Aerosmith jest skrzydlate „A” ze stylizowaną nazwą zespołu. Końce szeroko rozpostartych skrzydeł są skierowane w górę.

Czcionka i kolor

Każda opcja logo ma osobny zestaw słuchawkowy. Wersje 1975 i 1982 – z serifami, reszta – Sans Sefir. Główna paleta jest biała i czarna. Pierwszy kolor kojarzy się z pewnością siebie, mądrością, harmonią. Drugi – symbolizuje elegancję, energię i siłę.