Accenture Logo

Accenture Logo

Accenture to publiczna firma konsultingowa z 1989 roku. Jednak jej kariera rozpoczęła się znacznie wcześniej, ponieważ początkowo była częścią firmy audytorskiej Arthur Andersen (założonej w 1953 r.), Która była jednostką doradztwa finansowego i technicznego. Następnie firma rozdzieliła się i stała się niezależną strukturą. Dziś mieści się w Dublinie (Irlandia), a jego sieć obejmuje około 120 krajów świata.

Historia i znaczenie

Accenture Logo Historia

Przez prawie trzy miesiące administracja rozważała nazwę firmy, dopóki konsultant biznesowy Kim Petersen zaproponował opcję Accenture. Zgodnie z wyobrażeniem kierownictwa, wyraża determinację do porzucenia stereotypów i pragnienia nowych horyzontów, które gwarantuje usługa doradcza. Nazwa grupy została oficjalnie zatwierdzona w 2001 roku, po czym natychmiast stała się emblematem. Symbolizuje chęć pomocy klientom w zmianie ich przyszłości na lepsze.

2001 – 2017

Nazwa marki zawiera tylko część tekstową składającą się z nazwy firmy. Wszystkie litery są małe, długie, bezszeryfowe, z minimalną odległością między symbolami. Małe litery „c” i „e” mają oryginalny wygląd: rozszerzyły dolny element, więc wyglądają na otwarte. Nad „t” znajduje się symbol matematyczny „>”, co oznacza „więcej”.

2017 – obecnie

W 2017 r. Kierownictwo postanowiło zmienić strukturę logo, wprowadzając niewielkie zmiany. W rezultacie postacie stały się szersze i bardziej klasyczne, a znak akcentujący jest bardziej wyrazisty. Litery „c” i „e” mają tradycyjną pisownię.

Godło

Prosta konstrukcja dokładnie oddaje kierunek firmy i styl jej pracy. Na przykład małe „a” podkreśla dostępność usługi. Znak „więcej” wskazuje wektor ruchu do przodu. Ścisłe litery wskazują na zobowiązanie do doskonałości.

Czcionka i kolor

Logo używa standardowego zestawu słuchawkowego z grupy Sans Sefir. Kolorystyka jest monochromatyczna i składa się z kombinacji czerni (tekst) i czerwieni (akcentujący symbol matematyczny).