AC/DC Logo

AC DC Logo

AC / DC to grupa muzyczna z Australii, założona w 1973 roku. Swój debiutancki album nagrała w 1975 roku, stając się legendarnym kolektywem, który wpłynął na światową twórczość. Zespół został utworzony w Sydney przez dwóch szkockich braci (Malcolm i Angus Young) i pracuje w gatunkach hard rock, blues rock, rock and roll.

Znaczenie i historia

AC DC Logo Historia

Debiutancki emblemat pojawił się w 1977 roku wraz z wydaniem międzynarodowej wersji albumu „Let There Be Rock”. To wydarzenie było możliwe dzięki współpracy między Bobem Defrinem z Atlantic Records VP a popularnym grafikiem Gerardem Huerta. Efektem ich współpracy jest wysokie napięcie, porażenie prądem, uderzenia pioruna, które wciąż świecą i grzechotają na całym świecie, wywołując iskrę poświęcenia w sercach fanów. Przez wiele lat istnienia zespołu rockowego miała kilka opcji dla logo.

1974–1976

Pierwsze logo to tradycyjny napis ostrzegawczy wykonany przy użyciu szablonu. Zazwyczaj takie znaki umieszczane są na kabinach transformatorów, panelach i szafkach elektrycznych, aby ostrzec, że występuje wysokie napięcie, które zagraża życiu. Ta opcja została przyjęta jako podstawa i została ulepszona. Został użyty w debiutanckim albumie Australian High Voltage, wydanym w 1974 roku. Litery są zaokrąglone, z przerwami typowymi dla szablonów.

1976

Ta wersja ozdobiła okładkę międzynarodowego albumu High Rock Hardcore, który ukazał się w 1976 roku. W tym emblemacie litery są wydłużone, z szeryfami, zieloną ramką i skierowane do siebie.

1976–1977

Druga międzynarodowa i trzecia australijska kompilacja pod nazwą Dirty Deeds Done Dirt Cheap otrzymała ten sam projekt. Logo ACDC przedstawia czerwono-szkarłatną nazwę zespołu z czarnymi cieniami po prawej stronie. Dodają objętość do liter.

1977 – obecnie

W 1977 r. Pojawiła się wersja w stylu gotyckim. Po raz pierwszy użyto go na okładce Let There Be Rock w międzynarodowym formacie. A dwa lata później nowe logo zdobiło album Highway to Hell, wydany w Australii.

Godło

Nazwa rocker AC DC jest związana z nazwą grupy, która jest zakodowana skrótem elektrycznym. AC – „prąd przemienny”, DC – „prąd stały”. Zamiast slashu muzycy zastosowali bardziej odpowiedni znak – błyskawicę, symbolizującą wysokie napięcie.

Czcionka i kolor

Zestaw słuchawkowy AC / DC stale ewoluował i ostatecznie zamienił się w kręcone symbole ze spiczastymi końcami. Podstawowe kolory to czarny, biały i czerwony. W jednej wersji występuje również żółty i zielony.