ABC Logo

ABC Logo

ABC to amerykański nadawca. Został założony przez Edwarda Nobla w 1943 roku. Teraz kanał jest częścią Disney-ABC Television Group i jest własnością The Walt Disney Company. Ponadto jest najmłodszą siecią telewizyjną amerykańskiej Wielkiej Trójki i piątą najstarszą firmą nadawczą na świecie. Główna siedziba znajduje się w Nowym Jorku, a biura w Burbank w Kalifornii.

Znaczenie i historia

ABC Logo Historia

W rzeczywistości początek istnienia tej sieci sięga 1927 roku, kiedy była jeszcze stacją radiową w ramach Niebieskiej Sieci NBC. W 1942 r. Nadawca wydzielił się, a rok później stał się niezależną stacją. W 1945 roku otrzymała nowe imię i osobiste logo, które zmieniało się wiele razy. W 1948 r. Firma przeszła z radia na telewizję.

1945 – 1952

Logo debiutu wygląda bardzo prosto i składa się wyłącznie z nazwy firmy – American Broadcasting Company. Słowa są ułożone w trzy poziomy i zapisane klasycznie: pierwsze litery są wielkie, a pozostałe małe.

1952–1953

Ta opcja trwała krótko i została zastąpiona. Ale nadal stał się legendarny, ponieważ położył podwaliny pod nowoczesne logo, które są tworzone na jego podstawie. Jest to okrągła szara plakietka z kilkoma naprzemiennymi czarno-białymi ramkami. W środku znajduje się skrócona nazwa firmy – „ABC”.

1953–1956

W 1953 r. Sieć radiowo-telewizyjna otrzymała nowe logo oparte na pieczęci Federalnej Komisji Łączności. Litery są w okrągłej tarczy, którą wieńczy łysy orzeł z zamkiem w dziobie.

1956–1962

Przeprojektowanie tego okresu wiąże się z przejściem na transmisje kolorowe. Dlatego postanowiono zmienić istniejącą wersję i zmodernizować ją. Przedstawia dużą małą „a” z literami „ABC” pośrodku. Ta wersja jest popularnie nazywana „ABC Circle A”.

1958–1962

W tym czasie zastosowano dwuczęściowy znak. Na pierwszym (po lewej) był skrót nazwy firmy, na drugim (po prawej) była szczegółowa nazwa.

1962 – obecnie

Rok 1962 stał się punktem zwrotnym w historii godła, ponieważ grafik Paul Rand opracował projekt, który zapoczątkował erę okrągłego ciemnego logo z jasnymi i małymi literami „abc”. Debiut nowej wersji odbył się 19 października tego samego roku, ale oficjalnie został zatwierdzony dopiero następnej wiosny – w 1963 roku wraz z wersją kolorową.

1988 – 2007

Projektanci nieznacznie zmienili oryginalne logo, aby było jasne nawet przy małych rozmiarach. Aby to zrobić, szerokość liter została nieznacznie zmniejszona i przestały one łączyć się na ekranie w jedną białą plamkę.

2007 – 2013

Przed rozpoczęciem kolejnego sezonu telewizyjnego sieć zatwierdziła cały zestaw brandingu. Zmiany wpłynęły również na godło, które wyglądało na błyszczące „metaliczne” tło. Nowy projekt został stworzony przez Troika Design Group.

2013 – obecnie

Stalowe odbicie zostało usunięte z logo, dlatego płyta otrzymała nowy format. Jego autorem jest Loyalkaspar, zainspirowany dziełem Paula Randa z 1962 roku.

Godło

Z wyjątkiem krótkiego okresu plakietka telewizyjna zawsze wyglądała jak koło ze skrótem nazwy firmy. W zależności od okresu otrzymał poprawiony projekt, aby spełnić techniczne wymagania czasu.

Czcionka i kolor

Do 1956 r. Litery były umieszczone dużymi literami i uzupełnione serifami. Potem pojawiła się mała wersja, która jest nadal w użyciu. Kolorystyka logo jest głównie czarno-biała, ale w 1962 r. Stała się bardziej zróżnicowana: „a” było wyświetlane na czerwono, „b” na niebiesko, „c” na zielono. Ale tło zawsze pozostawało ciemne.